Trwa ładowanie...

Remont kolejnego odcinka linii radomskiej. Prace potrwają do połowy 2017 r.

Modernizacja 27-kilometrowego odcinka linii radomskiej ze stacji Warszawa Okęcie do Czachówka będzie kosztować 460 milionów złotych.

Share
Remont kolejnego odcinka linii radomskiej. Prace potrwają do połowy 2017 r.Fot: Tomasz Sienicki/wikimedia (CC BY 2.5)
d2xmhm1

Za kilka dni na kolei rozpocznie się nowy etap prac związanych z remontem tak zwanej linii radomskiej. W najbliższą niedzielę wraz z wprowadzeniem korekty rozkładu jazdy pociągów, prace przeniosą się na stację Piaseczno i na tory w kierunku Czachówka. Pasażerów korzystających z trasy czekają w związku z tym utrudnienia. Pociągi Kolei Mazowieckich będą mogły jeździć tylko jednym torze.

Jak mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, niektóre połączenia znikną z rozkładu. Kolejarze zapewniają jednak, że kursy, które pozostaną w rozkładzie, zostaną wydłużone.

Remont linii radomskiej był planowany od dawna, ale dopiero w zeszłym roku udało się rozpocząć prace. Po modernizacji całej linii pociągi będą mogły jeździć z prędkością 160 kilometrów na godzinę. Jak mówi Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych, remont poprawi układ komunikacyjny na Mazowszu. Trasą będzie mogło jeździć więcej pociągów, będą mogły z niej korzystać na przykład pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej.

Modernizacja 27-kilometrowego odcinka linii radomskiej ze stacji Warszawa Okęcie do Czachówka będzie kosztować 460 milionów złotych. Prace mają się zakończyć w drugim kwartale przyszłego roku. Nie wiadomo jednak, kiedy zakończy się remont całej trasy radomskiej. Przetargi na modernizację niektórych elementów ciągle nie są rozstrzygnięte.

d2xmhm1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xmhm1
d2xmhm1