Trwa ładowanie...
d4jaxt9

Remont kolejnego odcinka linii radomskiej. Prace potrwają do połowy 2017 r.

Modernizacja 27-kilometrowego odcinka linii radomskiej ze stacji Warszawa Okęcie do Czachówka będzie kosztować 460 milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont kolejnego odcinka linii radomskiej. Prace potrwają do połowy 2017 r.
(Fot: Tomasz Sienicki/wikimedia (CC BY 2.5))
d4jaxt9

Za kilka dni na kolei rozpocznie się nowy etap prac związanych z remontem tak zwanej linii radomskiej. W najbliższą niedzielę wraz z wprowadzeniem korekty rozkładu jazdy pociągów, prace przeniosą się na stację Piaseczno i na tory w kierunku Czachówka. Pasażerów korzystających z trasy czekają w związku z tym utrudnienia. Pociągi Kolei Mazowieckich będą mogły jeździć tylko jednym torze.

Jak mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, niektóre połączenia znikną z rozkładu. Kolejarze zapewniają jednak, że kursy, które pozostaną w rozkładzie, zostaną wydłużone.

Remont linii radomskiej był planowany od dawna, ale dopiero w zeszłym roku udało się rozpocząć prace. Po modernizacji całej linii pociągi będą mogły jeździć z prędkością 160 kilometrów na godzinę. Jak mówi Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych, remont poprawi układ komunikacyjny na Mazowszu. Trasą będzie mogło jeździć więcej pociągów, będą mogły z niej korzystać na przykład pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej.

Modernizacja 27-kilometrowego odcinka linii radomskiej ze stacji Warszawa Okęcie do Czachówka będzie kosztować 460 milionów złotych. Prace mają się zakończyć w drugim kwartale przyszłego roku. Nie wiadomo jednak, kiedy zakończy się remont całej trasy radomskiej. Przetargi na modernizację niektórych elementów ciągle nie są rozstrzygnięte.

d4jaxt9

Podziel się opinią

Share
d4jaxt9
d4jaxt9