Trwa ładowanie...

Rezerwa na CO2 obniży wynik ZE PAK za '13 r. o ok. 121,5 mln zł

12.02. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" planuje utworzyć rezerwę za 2013 rok, związaną z uprawnieniami do emisji CO2, co obniży zeszłoroczny wynik netto o...

Rezerwa na CO2 obniży wynik ZE PAK za '13 r. o ok. 121,5 mln złŹródło: Thinkstockphotos
d1663p3
d1663p3

12.02. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" planuje utworzyć rezerwę za 2013 rok, związaną z uprawnieniami do emisji CO2, co obniży zeszłoroczny wynik netto o ok. 121,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Jednocześnie nastąpi obniżenie wyniku brutto o ok. 150,6 mln zł.

"W wyniku konsultacji przeprowadzonych z biegłym rewidentem, kierując się zasadą ostrożnej wyceny, zarząd spółki zdecydował się prezentować zdarzenia gospodarcze związane z koniecznym zakupem brakujących uprawnień do emisji CO2, tworząc w bilansie odpowiednią rezerwę" - poinformowała spółka.

"Rezerwa tworzona jest w ciężar podstawowej działalności operacyjnej w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy wartością wyemitowanej w procesie produkcji energii konwencjonalnej ilości CO2 a wartością posiadanych przez grupę na dzień bilansowy nieodpłatnych uprawnień do emisji CO2" - dodano w raporcie.

d1663p3

Spółka podała, że zakupiła pozwolenia będące przedmiotem rezerwy i zamierza przedstawić je do umorzenia.

"Jednocześnie grupa (...) złożyła wniosek o przyznanie uprawnień derogacyjnych w wysokości odpowiadającej stopniowi nakładów poniesionych na inwestycje zgłoszone do Krajowego Programu Inwestycyjnego. Jednak z przyczyn niezależnych od spółki do dnia 31 grudnia 2013 roku nie dokonano ich przydziału" - poinformowano w raporcie. (PAP)

morb/ asa/

d1663p3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1663p3