Trwa ładowanie...
d17vaa2

RN Kopeksu pozytywnie zaopiniowała uchwałę ws. budowy kopalni węgla kamiennego

19.11. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Kopeksu podjęła uchwałę kierunkową dotyczącą pozytywnego zaopiniowania projektu realizacji inwestycji "Kopalnia Przeciszów". Zarząd Kopeksu w...

Share
d17vaa2

19.11. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza Kopeksu podjęła uchwałę kierunkową dotyczącą pozytywnego zaopiniowania projektu realizacji inwestycji "Kopalnia Przeciszów". Zarząd Kopeksu w grudniu przedstawi prezentację projektu budowy kopalni na obszarze koncesyjnym Oświęcim - Polanka - podał Kopex w komunikacie.

Rada nadzorcza podjęła uchwałę po zapoznaniu się z raportem przygotowanym i zaprezentowanym przez ekspertów zewnętrznych, a także uwzględniając przedstawione uzasadnienie we wniosku zarządu.

"Jednocześnie rada nadzorcza zobowiązała zarząd Kopex do stałego monitorowania ww. projektu i informowania o jego postępach w drodze przekazywania kwartalnych raportów zawierających kluczowe informacje związane z realizacją projektu budowy kopalni" - napisano w raporcie.

Kopex podał, że zamierza w grudniu 2013 r. przedstawić inwestorom prezentację projektu budowy kopalni na obszarze koncesyjnym Oświęcim - Polanka w zakresie podstawowych danych dotyczących tego projektu.

d17vaa2

Wcześniej Kopex informował o planach budowy kopalni węgla, która ma rozpocząć wydobycie najdalej w 2020 r. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami budowa mogłaby rozpocząć się w 2015 roku. Jeżeli firma zdecydowałaby się na droższe, ale szybsze technologie, pierwszy węgiel powinien pojawić się w 2018 roku, a jeżeli na tańsze i bardziej czasochłonne - dwa lata później.

Kopalnia ma powstać w Przeciszowie k. Oświęcimia. Proces wydobywczy ma być w pełni zautomatyzowany. Zakład nie będzie miał szybów, a węgiel będzie udostępniony tzw. upadowymi (pochyłymi chodnikami). Złoże węgla zaczyna się ok. 300 metrów pod ziemią. Docelowo kopalnia ma wydobywać co najmniej 3 mln ton węgla rocznie; ok. 10 tys. ton węgla na dobę.(PAP)

gsu/ ana/

d17vaa2

Podziel się opinią

Share
d17vaa2
d17vaa2