Trwa ładowanie...
d1g16ds

Roadshow ZE PAK najpierw kilka dni w Polsce, potem Europa i USA

10.10. Warszawa (PAP) - Roadshow Zespołu Elektrowni PAK związany z ofertą publiczną rozpoczyna się od kilku dni spotkań z inwestorami instytucjonalnymi w Polsce, a następnie...

d1g16ds
d1g16ds

10.10. Warszawa (PAP) - Roadshow Zespołu Elektrowni PAK związany z ofertą publiczną rozpoczyna się od kilku dni spotkań z inwestorami instytucjonalnymi w Polsce, a następnie przeniesie się do Europy Zachodniej i do Stanów Zjednoczonych - poinformował PAP Tomasz Zganiacz, dyrektor Departamentu Rynków Kapitałowych Ministerstwa Skarbu Państwa.

"Roadshow związany z ofertą sprzedaży akcji ZE PAK właśnie się rozpoczyna, kilka pierwszych dni poświęcimy na spotkania z inwestorami instytucjonalnymi w Polsce, potem przeniesie się za granicę, do Europy Zachodniej i do USA" - powiedział PAP Zganiacz.

"Nie mamy na dzisiaj określone, jaka pula akcji zostanie skierowana do inwestorów instytucjonalnych krajowych i zagranicznych" - dodał.

Budowa księgi popytu na akcje ZE PAK potrwa od 10 do 22 października. Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych potrwają od 23 do 25 października. Na około 30 października zaplanowano debiut spółki na GPW.

d1g16ds

Bloomberg poinformował, że przedział cenowy akcji ZE PAK, sporządzony na potrzeby inwestorów zagranicznych, wynosi od 26 do 33 zł za jedną akcję.

Zapisy na akcje ZE PAK dla inwestorów indywidualnych odbędą się w dniach 11-19 października. Cena maksymalna przygotowana na potrzeby inwestorów indywidualnych została ustalona na 33 zł. Teoretycznie może się okazać, że ostateczna cena sprzedaży dla instytucji będzie wyższa niż 33 zł.

Dyrektor Zganiacz podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z publikacją prospektu ZE PAK poinformował, że terminy zapisów na akcje mogą jeszcze się przesunąć.

"Uzależnione to będzie od warunków rynkowych. Mamy czas na zamknięcie oferty do końca listopada" - powiedział Zganiacz.

Oferta publiczna ZE PAK obejmuje do 26.013.000 akcji serii A1 należących do Skarbu Państwa. Sprzedawane akcje stanowią 50 proc. kapitału spółki. (PAP)

pr/ asa/

d1g16ds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g16ds