Trwa ładowanie...
d22gc5o

Rolmex i Integra złożyły wniosek do UOKiK o utworzenie wspólnego podmiotu

Warszawa, 07.01.2016 (ISBnews) - Spółki Rolmex i Integra złożyły w Urzędzie Ochrony Konkurencji i  Konsumentów (UOKiK) wniosek o utworzenie wspólnego podmiotu pod nazwą ŁukPasz Sp. z o.o., podał Urząd.

Share
d22gc5o

Wniosek wpłynął 30 grudnia ub. roku. Sprawa jest w toku.

"Koncentracja polega na utworzeniu przez Rolmex S.A. oraz Integra sp. z o.o. wspólnego przedsiębiorcy, który zajmie się uruchomieniem produkcji pełnoporcjowych mieszanek pasz w strukturach dla broilera kurzego. Do utworzenia wspólnego przedsiębiorcy zgłaszający wykorzystają istniejącego już przedsiębiorcę, tj. ŁukPasz sp. z o.o. należącego aktualnie do grupy kapitałowej SuperDrop" - czytamy w komunikacie.

Rolmex S.A. jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej Rolmex, która specjalizuje się w obrocie mięsem drobiowym produkowanym przez należące do niej zakłady drobiarskie.

Integra sp. z o.o. jest podmiotem należącym do grupy kapitałowej SuperDrop, której podmiotem dominującym jest SuperDrop Zakłady Drobiarsko-Mięsne S.A. zajmująca się głównie ubojem, dzieleniem oraz produkcją elementów i surowych wyrobów mięsnych otrzymywanych z tuszek kurczaków i indyków.

(ISBnews)

d22gc5o

Podziel się opinią

Share
d22gc5o
d22gc5o