ycipk-49sznz

Rosati: Likwidacja 500+ byłaby nie do przyjęcia

Zarówno Mateusz Szczurek, jak i Dariusz Rosati byli zgodni, że program Rodzina 500+ jest finansowany z zadłużenia i jest ogromnym obciążeniem dla polskich finansów publicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosati: Likwidacja 500+ byłaby nie do przyjęcia
(WP.PL, Fot: Jaroslaw Wojtalewicz/East News)
ycipk-49sznz

Politycznie likwidacja 500+ byłaby nie do przyjęcia, choć program ten jest finansowany z zadłużenia i jest ogromnym obciążeniem dla polskich finansów publicznych - mówiono podczas konwencji programowej PO, poświęconej sprawom gospodarki, w sobotę w Katowicach.

Podczas panelu poświęconego finansom publicznym dyskutowano m.in. o programie 500+. Zarówno Mateusz Szczurek, jak i Dariusz Rosati byli zgodni, że program ten jest finansowany z zadłużenia i jest ogromnym obciążeniem dla polskich finansów publicznych. Jednocześnie uczestnicy panelu wskazywali na skuteczność polityczną tego pomysłu, który - ich zdaniem - przesądził o zwycięstwie PiS w ostatnich wyborach.

- PO nie zamierza obiecywać, że zlikwiduje 500+. Politycznie byłoby nie do przyjęcia, gdyby się wycofywać z tego, jeśli się już to zafundowało - powiedział Dariusz Rosati.

ycipk-49sznz

Eurodeputowany Jerzy Buzek, podsumowując panel poświęcony innowacyjnej energetyce, podkreślił, że węgiel decyduje o bezpieczeństwie energetycznym Polski. Wśród przeszkód dla jego wydobycia wymienił względy ekonomiczne, szkody górnicze, czy kwestie zanieczyszczenia środowiska. - Musimy stosować czyste technologie, jesteśmy europejskim centrum czystych technologii wykorzystania węgla - mówił.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-49sznz

ycipk-49sznz
ycipk-49sznz