Trwa ładowanie...
dedgckr
euro
18-08-2010 12:22

Rosną akcje, spadają obligacje.

Wczorajsze wzrosty na giełdach poparte były nieco większym niż ostatnio wolumenem, ale ciągle poniżej progu 1 miliarda akcji. Końcówka sesji upłynęła jednak pod znakiem wyprzedaży, co wpływa negatywnie na dzisiejsze nastroje w porannej części sesji europejskiej.

dedgckr
dedgckr

W dalszym ciągu uważamy, że jakikolwiek ruch trendowy przy obecnej aktywności handlu jest mało prawdopodobny. Dzisiaj przy braku istotnych danych makro notowania powinny pozostawać w ostatnich zakresach. Po otwarciu handlu w USA popyt może ponowić atak, co może skutkować nowym szczytem na kontraktach wrześniowych na S&P500 tuż powyżej 1100. Bliskość oporów technicznych powinna powstrzymać dalsze wzrosty. Pozytywnym sygnałem jest spadek zmienności implikowanej opcji indeksowych mierzonej indeksem VIX. Warto zwrócić uwagę, że wzrostom cen akcji towarzyszył istotny wzrost rentowności obligacji. Nie odwraca to jeszcze trendu spadkowego rentowności, ale gdyby scenariusz się powtórzył w najbliższym czasie, byłby to sygnał odwrotu.
Na walutach zwraca uwagę ciągle silne zachowanie japońskiego jena. Dolarjen ponownie zbliża się do dolnego zakresu notowań.

EURPLN
Rekordowo niskie rentowności niemieckich i amerykańskich obligacji wpływają pozytywnie na notowania polskich papierów dłużnych. To z kolei powinno sprzyjać złotemu przy założeniu stabilnej sytuacji na rynkach globalnych. W najbliższych dniach złoty powinien być więc kupowany na korektach. Najbliższy opór na EURPLN to przełamane niedawno wsparcie w strefie 3,975-3,98. Notowania nie powinny jednak wrócić powyżej 3,96 w dniu dzisiejszym. Dzisiaj o 14 publikowane będą dane o produkcji przemysłowej.

EURUSD
Rynek w dalszym ciągu próbuje "pociągnąć" odbicie na eurodolarze w kierunku zniesienia 38,2% fibo ostatniego spadku, ale idzie to bardzo opornie. Notowania eurodolara najprawdopodobniej pozostaną w wąskim zakresie. Możliwa jest próba wyjścia powyżej ostatniego szczytu przy 1,2910-15. Fundamentalni inwestorzy mają prawdziwy dylemat. Z jednej strony gospodarka Niemiec dynamicznie rośnie dzięki eksportowi. Z drugiej strony kraje peryferyjne są w recesji, a większość krajów Unii tnie wydatki. Recesja w strefie euro jest niemal nieuniknikniona według Sorosa. Z drugiej strony niemieckie obligacji są postrzegane jako najbezpieczniejsze na świecie.

GBPUSD
Funt tracił do momentu publikacji notatek z posiedzenia Banku Anglii, po czym nastąpiło gwałtowne odreagowanie i powrót do ostatnich zakresów. W tym samym czasie dolar zaczął tracić do euro, osiągając 1,2880. Poranne wybicie dołem na GBPUSD okazało się więc fałszywe, co zwiększa podatność rynku na short squeeze. Jutro w centrum uwagi będą dane o sprzedaży detalicznej pod które gracze będą się pozycjonować już niebawem.

USDJPY

Wczorajsze odbicie na USDJPY okazało się stosunkowo słabe, mimo poprawy nastrojów na giełdach. Wzrosty zatrzymały się w strefie 85,60-70. Dzisiaj jen ponownie się umacnia, co zwiększa zagrożenie rychłego ataku na strefę wsparcia 84,80-85,00. Od kilkunastu dni notowania pozostają w wąskim zakresie. Wybicie z niego powinno wygenerować silny ruch notowań.
DM IDM SA

dedgckr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dedgckr