Trwa ładowanie...
d40tz2a

Rosyjskie ruble do cenzury. "Tu jest penis!"

Nagie ciało greckiego boga sztuki Apolla na sturublowym banknocie zbulwersowało rosyjskiego deputowanego - donosi Reuters. Złożył on w Dumie Państwowej wniosek o zmianę wizerunku na banknocie w taki sposób, by był on zgodny z prawem chroniącym dzieci. Polityka wspomniał dziewczynkę, która krzyczała do kolegi: "mówiłam ci, tu jest penis".
Share
Rosyjskie ruble do cenzury. "Tu jest penis!"
Źródło: Fotolia, Fot: ustudent
d40tz2a

Członek nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Roman Chudiakow oznajmił w wywiadzie dla telewizji Reuters, że podjął odpowiednie kroki, by wycofać z obiegu banknot, na którym widnieje gorsząca jego zdaniem podobizna Apolla. Złożony wniosek parlamentarny przesłał bezpośrednio do kierownictwa Centralnego Banku Rosji.

Na banknocie umieszczony jest wizerunek Apolla, który od wieków zdobi budynki i dzieła sztuki na całym świecie. Powozi on zaprzężonym w cztery konie rydwanem znajdującym się nad portykiem teatru Bolszoj w Moskwie - symbolu rosyjskiej kultury.

- Wyraźnie widać, że Apollo jest nagi. Można zobaczyć jego genitalia - wskazuje parlamentarzysta, którego do zmiany wizerunku na sturublówce skłoniły komentarze oglądających ją dwójki dzieci. - Dziewczynka krzyczała do chłopca: "Widzisz to? Mówiłam ci, tu jest penis". Byłem zszokowany - wspomina Chudiakow.

Sam teatr Bolszoj znalazł się na pierwszych stronach gazet w 2011 r., kiedy to po renowacji budynku genitalia posągu Apolla zostały przykryte listkiem figowym.

Propozycja Chudiakowa wywołała całą serię żartów w internecie. Centralny Bank Rosji do tej pory nie ustosunkował się do wniosku deputowanego.

d40tz2a

Podziel się opinią

Share
d40tz2a
d40tz2a