Rozmowy Asseco SEE z inwestorem na dobrej drodze, szczegóły za ok. dwa tygodnie

27.4.Warszawa(PAP) - Rozmowy prowadzone przez Asseco South
Eastern Europe (ASEE) w sprawie pozyskania dla spółki dużego
inwestora finansowego idą w dobrym kierunku. Spółka liczy...

27.04.2009 | aktual.: 27.04.2009 16:13

27.4.Warszawa(PAP) - Rozmowy prowadzone przez Asseco South Eastern Europe (ASEE) w sprawie pozyskania dla spółki dużego inwestora finansowego idą w dobrym kierunku. Spółka liczy na to, że o szczegółach potencjalnych ustaleń będzie mogła poinformować w ciągu około dwóch tygodni - poinformował PAP prezes ASEE Piotr Jeleński.

"Rozmowy z inwestorem idą w dobrym kierunku i zbliżamy się do rozstrzygnięcia dużymi krokami, jednak cały proces jest czasochłonny i potrzebujemy jeszcze około dwóch tygodni, aby móc podać jakieś konkrety. Mam nadzieję, że w połowie maja będziemy mogli o czymś poinformować" - powiedział PAP Jeleński.

Pod koniec marca prezes Asseco Poland Adam Góral informował PAP, że jest duża szansa na wejście jednej z dużych instytucji finansowych do ASEE.

Pozyskanie zewnętrznego finansowania od inwestora umożliwi ASEE realizację przygotowanych projektów akwizycyjnych.

Z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli ASEE wynikało, że spółka prowadzi zaawansowane rozmowy o akwizycji z firmą rumuńską specjalizującą się w produktach dla bankowości, a także z integratorem z własnym oprogramowaniem dla administracji publicznej, działającym w Kosowie i Albanii oraz z firmą dostarczającą rozwiązania do obsługi transakcji i bankomatów w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie.

Instytucja finansowa, która może wejść do ASEE, według przedstawicieli Asseco, mogłaby wzmocnić bałkańskie ramię grupy przy wejściu na GPW.

ASEE planowało w styczniu 2009 r. sprzedać inwestorom kwalifikowanym nowe akcje za 120-140 mln zł, przesunęło jednak termin subskrypcji z powodu słabej koniunktury giełdowej.

W skład grupy kapitałowej Asseco SEE wchodzi obecnie siedem firm - rumuńskie: Net Consulting i FIBA Software, serbskie: Pexim, Pexim Cardinfo i Antegra oraz chorwackie: Arbor i Logos. Firmy te działają obecnie w pięciu segmentach: bankowość, uwierzytelnianie, ATM i POS, przedsiębiorstwa i telco oraz integracja. (PAP)

gsu/ pam/

Źródło artykułu:PAP
giełdaassecopolspółka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)