Trwa ładowanie...
d3h6mvh

RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna 4,50 proc. (opinia)

07.11. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 4,50 proc....
Share
d3h6mvh

07.11. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 4,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w środę w komunikacie. Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami, wszyscy z 23 ankietowanych wcześniej przez PAP ekonomistów uważali, że na listopadowym posiedzeniu decyzyjnym RPP obniży stopy procentowe. 22 ekonomistów było zdania, że będzie to obniżka o 25 pb, 1 ekonomista oczekiwał cięcia stóp o 50 pb.

Poniżej opinie.

PIOTR KALISZ, CITI HANDLOWY

d3h6mvh

"Decyzja zgodna z oczekiwaniami i długo wyczekiwana. Samą decyzję trudno komentować, kluczowy będzie komunikat i komentarze Rady oraz odniesienie do nowej projekcji. Inwestorzy na to czekają, szczególnie na jakiekolwiek sugestie prezesa Belki dotyczące tempa i skali obniżek".

PIOTR ŁYSIENIA, BANK POCZTOWY (E-MAIL)

"Zgodnie z naszymi oczekiwaniami i konsensusem rynkowym RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pb (referencyjna wynosi obecnie 4,50 proc.) i rozpoczęła tym samym cykl łagodzenia polityki pieniężnej. Do podjęcia takiej decyzji RPP skłoniły słabe dane z krajowej gospodarki, słabsze perspektywy wzrostu gospodarczego i spodziewane obniżanie się presji inflacyjnej w kolejnych miesiącach. Rada zapoznała się z najnowszą projekcją inflacji i PKB, która najprawdopodobniej również była czynnikiem wspierającym zwolenników złagodzenia polityki pieniężnej.

Więcej szczegółów stojących za dzisiejszą decyzją RPP, jak również wyniki projekcji inflacji i PKB, poznamy na dzisiejszej konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 16.00".(PAP)

fdu/ bg/ ana/

d3h6mvh

Podziel się opinią

Share
d3h6mvh
d3h6mvh