Trwa ładowanie...

Ruszył proces składania wniosków o wsparcie z PROW na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

15 października wystartował proces składania wniosków "premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Potrwa on do 13 listopada.

Share
Ruszył proces składania wniosków o wsparcie z PROW na rozpoczęcie działalności pozarolniczejŹródło: Shutterstock.com
d1e35e5

Blisko dwa miliardy złotych są dostępne na wykorzystanie do działalności. Zawarto umowy na niespełna 5 procent dostępnego limitu.

Działalnośc pozarolniczą ze 100-tysięczną premią z PROW może rozpocząc ten, kto w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie zarejestrował takiej działalności. Jednak trzeba spełnić jeden warunek - rozpoczynający działalność musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie przez ostatnie 12 miesięcy.

Lista działalności objętych wsparciem jest dołączona do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 25 lipca 2016 roku. Dotyczy ono szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu "premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej" w ramach poddziałania "pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

To już trzeci nabór wniosków na „premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ogóle, a drugi ogólnopolski. Proces skłądania takich wniosków na obszarach objętych afrykańskim pomorem świń nie przyniósł rezultatów i kolejnego adresowanego do tego obszaru nie zaplanowano.

d1e35e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e35e5
d1e35e5