Trwa ładowanie...
d3ez8jr

Ryanair: od marca 2014 r. połączenia między polskimi miastami

Tania linia lotnicza Ryanair od marca 2014 r. zacznie latać między polskimi miastami - z podwarszawskiego Modlina do Gdańska i Wrocławia - poinformował jej szef Michael O'Leary. Jak zapewnił, ceny biletów na te połączenia będą zaczynać się od 99 zł.
Share
Ryanair: od marca 2014 r. połączenia między polskimi miastami
Źródło: JOSEP LAGO/AFP
d3ez8jr

Ryanair potwierdził w czwartek, że od poniedziałku 30 września przenosi loty ze stołecznego lotniska Chopina do portu lotniczego Warszawa-Modlin. Linia ogłosiła jednocześnie, że od marca 2014 r. codzienne będzie latać z Modlina do Gdańska i Wrocławia.

W kwietniu 2014 r. Ryanair natomiast zaoferuje dwa nowe kierunki z Modlina - do Salonik i Alicante. Loty na obydwu trasach mają się odbywać dwa razy w tygodniu.

- Liczymy, że w 2014 r. przewieziemy do i z Modlina 1,5 mln pasażerów - oświadczył w Warszawie prezes Ryanaira Michael O'Leary. Podkreślił, że linia w przyszłym roku będzie oferować z Modlina 30 kierunków lotów.

d3ez8jr

Jak wcześniej informował Ryanair, po przenosinach do Modlina linia będzie realizować stamtąd 26 tras. Będą to połączenia do: Barcelony, Bolonii, Liverpoolu, Londynu Stansted, Mediolanu, Oslo, Paryża i Rzymu. Na tych ośmiu trasach samoloty Ryanair będą latać częściej niż osiem razy w tygodniu. Pozostałe 18 kierunków, do których będzie można polecieć z Modlina to: Bari, Bristol, Bruksela, Budapeszt, Chania, Cork, Dublin, Duesseldorf, East Midlands, Eindhoven, Frankfurt, Glasgow, Manchester, Marsylia, Palma, Piza, Sztokholm i Trapani.

Lotnisko w Modlinie było niedostępne dla większych samolotów przez ponad pół roku. 22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów - betonowych odcinków o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogły używać lotniska. Pas w Modlinie w całości został otwarty ponownie 3 lipca.

d3ez8jr

Podziel się opinią

Share
d3ez8jr
d3ez8jr