Ryanair znów zmienia zasady. Tylko 48 godzin na odprawę. No chyba że zapłacisz

Do tej pory pasażerowie irlandzkich linii mieli cztery dni na odprawę. Teraz Ryanair skraca ten czas o połowę. Zmiana nie dotknie jednak wszystkich pasażerów, a jedynie tych, którzy nie wybierają dodatkowych usług przewoźnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryanair próbuje wynagrodzić swoim pasażerom niedogoności
Ryanair próbuje wynagrodzić swoim pasażerom niedogoności (Shutterstock.com, Fot: Casimiro PT)
WP

Dłużej odprawiać się będą ciągle mogli pasażerowie, którzy dopłacą za wybór konkretnego miejsca oraz ci, którzy zdecydują się na opcję pierwszeństwa przy wejściu na pokład samolotu. Ci drudzy klienci Ryanaira zresztą mają nawet 60 dni na odprawę.

Ryanair skraca czas na odprawę już 14 czerwca

Nowe reguły będą obowiązywać na loty, które się odbędą po 14 czerwca. Dotyczyć będą również tych pasażerów, którzy zdążyli kupić bilety przed ogłoszeniem zmian. A co jeśli pasażer zapomni odprawić się elektronicznie? Ciągle może to zrobić już na lotnisku, choć ta opcja kosztuje 55 euro.

WP

Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć. Zobacz wideo:

Według brytyjskich mediów, Ryanair właśnie wysyła e-maile do pasażerów, którzy już kupili bilety na loty po 14 czerwca. Mogą oni nowe zasady zaakceptować, ale też odrzucić - wtedy powinni dostać zwrot pieniędzy za bilety.

Ryanair już w tym roku zmieniał zasady, jeśli chodzi o zakupy biletów. W marcu na przykład podniósł opłaty za rezerwację miejsc, w tym za wybór dodatkowej przestrzeni na nogi i za korzystanie z foteli w przedniej części pokładu.

WP

Czytaj też: Ryanair odwołuje loty. Zdaniem ekspertów to dopiero początek problemów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP