Trwa ładowanie...
dlkje82

Rynek akcji wchodzi prawdopodobnie w fazę korekty - JP Morgan (opinia)

19.08. Nowy Jork (PAP) - Bardziej jastrzębie komentarze amerykańskich bankierów centralnego to zła informacja dla giełd akcji. Na Wall Street prawdopodobna jest powtórka korekty z...

Share
dlkje82

19.08. Nowy Jork (PAP) - Bardziej jastrzębie komentarze amerykańskich bankierów centralnego to zła informacja dla giełd akcji. Na Wall Street prawdopodobna jest powtórka korekty z czerwca - oceniają analitycy JP Morgan.

"W przeszłości, okresom zacieśniania polityki monetarnej towarzyszyła hossa na rynku akcji, w tamtych okresach wzrost gospodarczy oraz wzrost zysków korporacji był bowiem również silny. Teraz problemem jest jednak, większa niż w przeszłości, niepewność. Skala luzowania ilościowego w USA była bezprecedensowa i istnieją duże obawy o to, że wygaszanie skupu obligacji negatywnie wpłynie na zaufanie, co z kolei osłabi gospodarkę" - napisali analitycy JP Morgan w raporcie.

"Prognozy i projekcje publikowane przez Fed nie pomogły, co więcej w ich wyniku poziom niepewności wśród obserwatorów dodatkowo tylko wzrósł. Kolejnym problemem jest stopa dyskontowa. Wzrost rentowności obligacji powoduje wzrost stopy dyskontowej akcji, co negatywnie przekłada się na ich wyceny, przy jednoczesnym braku rewizji w górę oczekiwanej zyskowności" - dodali.

Ich zdaniem korekta na rynkach, podobnie jak w czerwcu, nie powinna być jednak długotrwała. Oceniają, że inwestorzy będą wykorzystywać niższe ceny akcji do zakupów i dalej realokować w tę klasę aktywów środki z obligacji. (PAP)

wst/ ana/

dlkje82

Podziel się opinią

Share
dlkje82
dlkje82