ycipk-31wkzz
IAR
czereśnie

Rynek owoców. Czereśnie później niż zwykle

Na rynku pojawiły się wczesne odmiany czereśni. Na najsmaczniejsze wielkoowocowe trzeba jeszcze poczekać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rynek owoców. Czereśnie później niż zwykle
(WP.PL, Fot: tangorn/sxc.hu)
ycipk-31wkzz

*Są już pierwsze krajowe czereśnie. Pojawiły się jednak później niż rok temu. To drobnoowocowe Rivan i Majówki. *

Z danych Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach wynika, że wielkoowocowe czerwone czereśnie odmiany powinny pojawić się dopiero za kilka dni. Są za to odmiany wcześniejsze. Pierwsze krajowe czereśnie (drobnoowocowe Rivan i Majówka) są później niż rok temu. Ceny od 3 do 4 zł za kilogram.

W dostawach owoców sprowadzanych rozpoczął się sezon na morele i nektarynki pochodzące z Hiszpanii. W hurcie ceny tych owoców wahają się od 8 do 10 zł za kg, nektaryny od 5 do 7 zł za kg.

ycipk-31wkzz

Rosną dostawy arbuzów, sprowadzanych o tej porze z Włoch, Hiszpanii i Grecji. Kończą się za to dostawy śródziemnomorskich cytrusów. Importerzy przenieśli się na południową półkulę i sprowadzają je z RPA, Chile i Argentyny.

Jeśli chodzi o warzywa to część produkcji spod osłon już się kończy, a nie ma jeszcze warzyw z upraw gruntowych. Drożeją szparagi. W tym tygodniu, na Rynku Hurtowym Bronisze kilogram sprzedawany był po 16 zł. Zanotowano także duże wahania cen sałaty masłowej.

Do sprzedaży wchodzą już krajowe brokuły, kalafiory, cukinie i sałata lodowa, które wyparły z polskiego rynku import. Cukinie sprzedawane są w cenie od 4 zł/kg, brokuły 3-4 zł/szt. W ciągu ostatnich trzech tygodni o połowę staniała fasolka szparagowa - w Broniszach za kilogram trzeba płacić od 14 do 15 zł.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-31wkzz

ycipk-31wkzz
ycipk-31wkzz