Trwa ładowanie...

Rynki po EBC - poranny komentarz giełdowy

Rynki akcji umiarkowanie pozytywnie zareagowały na wczorajsze słowa szefa EBC, który nie zaskoczył inwestorów niczym nowym. Początkowe wzrosty po godzinie 14:30 wynikały z reakcji na słowa dotyczące niestandardowych rozwiązań, które mogą zostać wprowadzone jeśli zajdzie taka potrzeba.
Share
Rynki po EBC - poranny komentarz giełdowy
Źródło: Thinkstockphotos
d16ipnd

Jedynym konkretem było ujęcie w komunikacie stwierdzenia, iż programy powinny sprawić, iż bilans EBC wróci do poziomu z wczesnego 2012 roku, kiedy przejściowo przekraczał 3 biliony EUR. Jednak nie jest to nowość bo Draghi o takich sumach mówił już wcześniej, jedynie miesiąc temu powtarzał, iż sama suma bilansowa nie jest celem EBC. Jeśli doszukiwać się gołębich stwierdzeń to mieliśmy też zapewnienie, że eksperci EBC będą pracować nad niestandardowymi rozwiązaniami, tak aby w razie czego były one gotowe do użycia. EBC uniknie wtedy sytuacji, która wydarzyła się ostatnio, że przez długi okres nie był w stanie rozpocząć skupu ABS. Nie oznacza to, że dodatkowe rozwiązania będą wprowadzone, ale dla rynku jest to sygnał, że szansa na to istnieje.

Dzisiejsza sesja w Warszawie rozpoczęła się od lekkich spadków. Indeks dwudziestu największych spółek traci obecnie -0,15%. Wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie KernelKernel (Zobacz notowania spółki »), BZWBKBZWBK (Zobacz notowania spółki ») oraz PZUPZU (Zobacz notowania spółki »). Po przeciwnej stronie rynku znajdują się LPP, JSW, a także PGNiG.

Dział Analiz XTB

d16ipnd

Podziel się opinią

Share
d16ipnd
d16ipnd