Trwa ładowanie...

Rząd Niemiec: negocjacje w sprawie gazu jeszcze się nie zakończyły

Niemiecki rząd uważa, że negocjacje między Rosją i Ukrainą w sprawie długu za gaz i nowych dostaw tego surowca jeszcze się nie zakończyły i nie można ich uznać za fiasko. Berlin liczy na dalszą mediację komisarza UE ds. energii Guenthera Oettingera.

Rząd Niemiec: negocjacje w sprawie gazu jeszcze się nie zakończyłyŹródło: Fotolia, fot: strangeways70
d4d5l80
d4d5l80

- Nie uważamy negocjacji za fiasko, stoimy na stanowisku, że rozmowy (ukraińsko-rosyjskie) nie zostały jeszcze zakończone - powiedział zastępca rzecznika rządu Georg Streiter dziennikarzom w poniedziałek w Berlinie.

Rzecznik MSZ Martin Schaefer potwierdził, że "negocjacje nie dobiegły jeszcze końca". Obie strony skazane są na to, by ze sobą rozmawiać i dojść do porozumienia - wyjaśnił. - Mamy jeszcze czas - dodał. Jak zaznaczył, liczy na mediację Oettingera.

Unijny komisarz ds. energii zapowiedział w poniedziałek w Wiedniu, że nie zamierza rezygnować z zabiegów o porozumienie i że po kolejnych rozmowach sondażowych wznowi trójstronne negocjacje.

Ministerstwo gospodarki Niemiec poinformowało, że dostawy gazu do RFN nie są zagrożone. Nie należy też spodziewać się ograniczenia ilości płynącego z Rosji przez Ukrainę surowca - zapewnił rzecznik resortu gospodarki.

Wcześniej w poniedziałek rosyjski Gazprom wprowadził przedpłaty na dostawy gazu dla Ukrainy w związku z brakiem porozumienia w negocjacjach dotyczących ukraińskiego zadłużenia za wcześniej dostarczony surowiec i nowych dostaw.

Z Berlina Jacek Lepiarz

d4d5l80
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d5l80