Trwa ładowanie...
d2qg2f7

Rząd powiększył Krakowski Park Technologiczny o ok. 80 ha w 8 miastach

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego Krakowski Park Technologiczny (Krakowska SSE) powiększy się o ok. 80 ha,...

Share
d2qg2f7

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego Krakowski Park Technologiczny (Krakowska SSE) powiększy się o ok. 80 ha, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Rozszerzenie zostało przeprowadzone w związku z już zaplanowanymi inwestycjami o łącznej wartości ok. 1,56 mld zł, które dadzą ponad 700 miejsc pracy.

"Zmiana granic strefy obejmie włączenie do niej 88,3738 ha, wyłączenie z niej 9,0140 ha oraz korektę powierzchni wynikającą z nowych pomiarów geodezyjnych. W wyniku tych zmian powierzchnia Krakowskiego Parku Technologicznego zwiększy się i wyniesie 707,7833 ha. Oznacza to stworzenie warunków do powstawania nowych inwestycji w województwach: małopolskim i podkarpackim. Ocenia się, że dzięki nim, w perspektywie kilku najbliższych lat, powstanie ok. 774 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych na poziomie ok. 1.571 mln zł. W otoczeniu strefy może powstać ok. 928 etatów" - czytamy w komunikacie.

Grunty włączone do strefy, w związku z planowanymi inwestycjami, położone są na terenie gmin: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Trzebinia, Sucha Beskidzka i Nowa Sarzyna. Szacuje się, że konkretne projekty inwestycyjne umożliwią stworzenie 718 nowych miejsc pracy, przy zainwestowaniu ok. 1.564,75 mln zł, podano również.

d2qg2f7

Spółkami, które planują inwestycje w strefie są: HSBC Service Delivery (centrum usług w Krakowie-Podgórzu); Grupa Azoty (wytwórnia poliamidu 6), CFP Flexible Packaging (nowy zakład produkcji folii), Akro-Plastic (nowy zakład uszlachetniania tworzyw sztucznych) - wszystkie w Tarnowie; FP-H Bugajski (nowy zakład produkcji mebli w Nowym Sączu); Synthos Dwory 7 (m.in. instalacje do produkcji kauczuków i krzemionki w Oświęcimiu); PPUH Styropmin (zakład produkujący płyty styropianowe również w Oświęcimiu), Dragon Poland (kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy, w którym będą wytwarzane produkty chemiczne w Skawinie); Fideltronik Poland (rozbudowa zakładu bezołowiowej produkcji podzespołów elektronicznych w Suchej Beskidzkiej); Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna (rozpoczęcie produkcji żywic epoksydowych i środków ochrony roślin w Nowej Sarzynie).

Rozporządzenie wchodzi w życie 31 maja 2014 r.

(ISBnews)

d2qg2f7

Podziel się opinią

Share
d2qg2f7
d2qg2f7