Trwa ładowanie...
d4hvbrh

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję UOKiK - Internetq Polska musi zapłacić karę

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews) - Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), dotyczącą loterii "BMW od Orange Druga Edycja", której organizatorem była spółka Internetq Poland, uznając jej praktyki za niezgodne z prawem. Sąd podtrzymał też karę pieniężną w wysokości 338,57 tys. zł, poinformował Urząd.
Share
d4hvbrh

Zdaniem Urzędu w loterii BMW od Orange Druga Edycja spółka sugerowała, że konsumenci uzyskali nagrodę i muszą tylko odesłać wiadomość. W rzeczywistości gwarantowało to jedynie udział w losowaniu samochodu.

?Wywoływanie wrażenia, że konsument już uzyskał nagrodę lub uzyska ją po wykonaniu określonej czynności, np. po wysłaniu smsa, podczas gdy w rzeczywistości odbywa się to na innych zasadach, jest uznawane za niezgodną z prawem nieuczciwą agresywną praktykę rynkową" - czytamy w komunikacie Urzędu.

W grudniu 2011 r. UOKiK wydał decyzję stwierdzającą, że działania spółki Internetq Polska były niezgodne z prawem, ponieważ wprowadzały klientów w błąd i nałożył karę wysokości 338 tys. zł.

d4hvbrh

Spółka odwołała się od decyzji do Sądu Apelacyjnego, który jednak potwierdził decyzję UOKiK dotyczącą loterii. Wyrok sądu jest prawomocny.

Urząd w grudniu 2011 informował, że to już druga sytuacja, gdy prezes UOKIK kwestionuje praktyki spółki Internetq Poland. W grudniu 2010 roku UOKiK stwierdził, że spółka, wysyłając smsy w związku z loterią Pusty sms, wprowadziła uczestników w błąd. Wiadomości sugerowały, że konsument otrzyma nagrodę, gdy odeśle pustą wiadomość - gwarantowało to jedynie rejestrację w konkursie i ewentualny udział w losowaniu.

(ISBnews)

d4hvbrh

Podziel się opinią

Share
d4hvbrh
d4hvbrh