Trwa ładowanie...
d4kagnf

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki budowlanej Poldim

Tarnowski sąd ogłosił w środę upadłość likwidacyjną spółki budowlanej Poldim, która była jednym z uczestników konsorcjum budującego odcinek autostrady A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami w Małopolsce.
Share
Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki budowlanej Poldim
Fot: AFP / JANEK SKARZYNSKI
d4kagnf

Jak poinformowano PAP w sekretariacie Sądu Okręgowego w Tarnowie, na mocy wyroku, przedsiębiorstwem zarządzać ma syndyk wyznaczony przez sąd. Jego zadaniem będzie likwidacja majątku spółki.

Kilkudziesięciu podwykonawców tarnowskiej spółki Poldim od kilku tygodni próbuje odzyskać ok. 8 mln zł za wykonane prace. W tej sprawie odbyło się kilka spotkań w siedzibie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Nie przyniosły one jednak jednoznacznych rozstrzygnięć. Przedstawiciele poszkodowanych firm blokowali w czerwcu br. też ruch na drodze krajowej nr 4, chodząc po przejściu dla pieszych.

Firma od początku tego roku przestała płacić podwykonawcom, a także złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości układowej, która umożliwia redukcję długów. Sąd zdecydował jednak o likwidacji przedsiębiorstwa.

d4kagnf

Konsorcjum firm Heilit + Woerner Budowlana, Strabag, Poldim, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB - Podbeskidzie od października zeszłego roku prowadzi prace budowlane na A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami - po tym, jak rozwiązano umowę z wcześniejszym wykonawcą: polsko-macedońskim konsorcjum firm NDI oraz SB Granit.

Według przyjętego harmonogramu, w pierwszej kolejności ma zostać ukończony węzeł Wierzchosławice, a cały odcinek - do początku stycznia 2013 r.

d4kagnf

Podziel się opinią

Share
d4kagnf
d4kagnf