Trwa ładowanie...
d1u1z9k
27-11-2015 17:51

Sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego w Kerdos

Warszawa, 27.11.2015 (ISBnews) - Sąd dla m. st. Warszawy w Warszawie Wydział X Gospodarczy ds. upadłościowych i naprawczych ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego w spółce Kerdos w osobie Józefa Lucjana Syski

d1u1z9k
d1u1z9k

"Ustanowienie przez Sąd tymczasowego nadzorcy sądowego nastąpiło w związku ze złożonym przez emitenta wnioskiem o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku emitenta" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Kedros Group złożył w tym miesiącu wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Niewypłacalność spółki związana jest bezpośrednio ze skierowaniem do spółki przez ING Bank Śląski wezwania do uregulowania zaległych płatności Dayli Polska Sp. z o.o. wynikających z umowy, której stroną jako kredytobiorca jest Dayli, za które to zobowiązania odpowiada Kerdos jako poręczyciel.

Z uwagi na fakt, iż spółka nie posiada środków ani na zaspokojenie banku ani ING Lease, zaistniał stan niewypłacalności, a co za tym idzie konieczność złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki.

W październiku br. Kerdos Group odwołał prognozę wyników finansowych na 2015 r. w związku z nieuzyskaniem finansowania na rozwój sieci sprzedaży w Polsce i w Luksemburgu. Zgodnie z opublikowaną pod koniec czerwca prognozą, Kerdos liczył na osiągnięcie skonsolidowanych przychody na poziomie 238 mln zł (wzrost o 8% r/r), skonsolidowanego zysku z działalności operacyjnej na poziomie 13 mln zł (po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych), co oznaczałoby wzrost o 10% r/r. Planowany skonsolidowany wynik brutto (po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych) miał wynieść 8 mln zł.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą. Jest operatorem sieci Dayli w Polsce oraz Meng w Luksemburgu.

(ISBnews)

d1u1z9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u1z9k