Trwa ładowanie...

Saldo napływu i umorzeń środków do TFI wyniosło w II plus 0,53 mld zł - Analizy Online

12.03. Warszawa (PAP) - Saldo napływu i umorzeń środków do funduszy inwestycyjnych wyniosło w lutym plus 0,53 mld zł i niemal całość nowych środków trafiła do funduszy detalicznych...

Share
Saldo napływu i umorzeń środków do TFI wyniosło w II plus 0,53 mld zł - Analizy Online
Źródło: Thinkstockphotos
dafkeaj

12.03. Warszawa (PAP) - Saldo napływu i umorzeń środków do funduszy inwestycyjnych wyniosło w lutym plus 0,53 mld zł i niemal całość nowych środków trafiła do funduszy detalicznych - wynika z raportu Analiz Online.

Luty był 17-tym z kolei miesiącem z dodatnim napływem środków do funduszy inwestycyjnych.

dafkeaj

"W lutym inwestorzy indywidualni wyraźnie powrócili do funduszy o agresywnej strategii. Największy strumień gotówki płynął do funduszy akcyjnych, które pozyskały najwięcej środków od 3 miesięcy. Do produktów dostępnych w szerokiej ofercie klienci wpłacili łącznie +0,8 mld zł netto. przy czym najwięcej środków (+310 mln zł) pozyskały fundusze akcji małych i średnich spółek, a niewiele mniej trafiło do funduszy akcji polskich uniwersalnych (+287 mln zł)" - napisano.

"Dzięki ogromnej popularności PZU Energia Medycyna Ekologia (Zobacz notowania funduszu ») (PZU FIO Parasolowy), do którego klienci wpłacili +140 mln zł netto, wysokie saldo wpłat i wypłat odnotowały także fundusze sektorowe. Na przeciwnym biegunie znalazły się fundusze akcji Nowej Europy, które zakończyły miesiąc z ujemnym saldem wpłat i umorzeń na poziomie -38 mln zł" - dodano.

W raporcie napisano, że wspólną cechą funduszy, które zakończyły luty z ujemnym bilansem sprzedaży jest niski poziom ryzyka, a największym zaskoczeniem były odpływy środków z cieszących się ogromną popularnością w ostatnich miesiącach funduszy gotówkowych i pieniężnych. (PAP)

gsu/ jtt/

dafkeaj

Podziel się opinią

Share
dafkeaj
dafkeaj