Trwa ładowanie...

Samsung uzyskał zakaz sprzedaży niektórych produktów Apple'a w USA

Amerykańska komisja ds. handlu międzynarodowego (ITC) zakazała we wtorek sprzedaży na terenie USA niektórych starszych produktów koncernu Apple, uznając, że amerykański gigant naruszył prawa patentowe swego południowokoreańskiego rywala, firmy Samsung.

Share
Samsung uzyskał zakaz sprzedaży niektórych produktów Apple'a w USAŹródło: AFP, fot: Aaron Tam
drjrhr3

Jak sprecyzowano, Apple nie będzie mógł sprowadzać niektórych urządzeń m.in. smartfonów i tabletów z Azji, gdzie są produkowane, a następnie ich "sprzedawać i rozprowadzać w USA".

Może to być jedynie symboliczne zwycięstwo Samsunga, ponieważ zakaz dotyczyć będzie jedynie względnie starych produktów Apple'a, niedostępnych już na rynku w USA lub wycofywanych; chodzi m.in. o iPhone'a 3 i 4, sprzedawanego przez operatora AT&T, a także tablety iPad i iPad 2. Zakaz nie obejmuje najnowszych produktów, w tym najnowszej wersji iPhone'a.

Południowokoreański producent w komunikacie oświadczył, że "ostateczna decyzja ITC potwierdza, iż Apple przywłaszczał technologiczne innowacje Samsunga". Apple poinformował, że jest rozczarowany orzeczeniem i zapowiedział odwołanie.

drjrhr3

Decyzja może jeszcze zostać unieważniona przez federalny sąd apelacyjny lub prezydenta, który ma na to 60 dni. Prezydent Barack Obama sprzeciwia się zakazom importu w podobnych sprawach.

W ostatnich latach oba wielkie koncerny wdały się w tzw. wojnę patentową, czyli serię skarg składanych w sądach na całym świecie, zastrzegających prawa do wykorzystywania pewnych technologii stosowanych w ich urządzeniach. (PAP)

ksaj/

drjrhr3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drjrhr3
drjrhr3