Trwa ładowanie...
dj38j9b

Samsung wstrzymuje produkcję smartfona Galaxy Note 7

Decyzja o zawieszeniu produkcji zapadła po kolejnych doniesieniach o wybuchających urządzeniach, które zgodnie z zapowiedziami powinny być już bezpieczne,
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung wstrzymuje produkcję smartfona Galaxy Note 7
(Eastnews, Fot: AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
dj38j9b

podaje agencja Reutersa.

Do tej decyzji przyczynili się także najwięksi przewoźnicy w Stanach Zjednoczonych i Australii. Wprowadzili oni zakaz korzystania z Note 7 po tym, jak na pokładzie samolotu jednej z sieci lotniczych zapaliło się urządzenie pochodzące z „bezpiecznej”, „poprawionej” serii. Telefon stanął w płomieniach, pomimo że był wyłączony.

Kontynuacja produkcji Note 7 mogłaby doprowadzić do jednego z największych aktów samozniszczenia marki w historii nowoczesnej technologii, powiedział Reutersowi Eric Schiffer, ekspert od spraw strategii marki.

dj38j9b

2 września Samsung ogłosił globalny program wycofywania 2,5 mln urządzeń, które ze względu na wadliwe baterie mogły stanowić niebezpieczeństwo dla swoich właścicieli. Nowe baterie miały pochodzić od innego dostawcy i po zaledwie dwóch miesiącach zastąpić stare urządzenia, ale szybko okazało się, że są z nimi te same problemy.

Nie wiadomo, czy wstrzymanie produkcji flagowca jest czasowe, czy oznacza koniec produkcji tego modelu.

dj38j9b

Podziel się opinią

Share
dj38j9b
dj38j9b