Trwa ładowanie...

Samsung wstrzymuje produkcję smartfona Galaxy Note 7

Decyzja o zawieszeniu produkcji zapadła po kolejnych doniesieniach o wybuchających urządzeniach, które zgodnie z zapowiedziami powinny być już bezpieczne,

Share
Samsung wstrzymuje produkcję smartfona Galaxy Note 7Źródło: Eastnews, fot: AP/FOTOLINK/EAST NEWS
d1ljqzy

podaje agencja Reutersa.

Do tej decyzji przyczynili się także najwięksi przewoźnicy w Stanach Zjednoczonych i Australii. Wprowadzili oni zakaz korzystania z Note 7 po tym, jak na pokładzie samolotu jednej z sieci lotniczych zapaliło się urządzenie pochodzące z „bezpiecznej”, „poprawionej” serii. Telefon stanął w płomieniach, pomimo że był wyłączony.

Kontynuacja produkcji Note 7 mogłaby doprowadzić do jednego z największych aktów samozniszczenia marki w historii nowoczesnej technologii, powiedział Reutersowi Eric Schiffer, ekspert od spraw strategii marki.

d1ljqzy

2 września Samsung ogłosił globalny program wycofywania 2,5 mln urządzeń, które ze względu na wadliwe baterie mogły stanowić niebezpieczeństwo dla swoich właścicieli. Nowe baterie miały pochodzić od innego dostawcy i po zaledwie dwóch miesiącach zastąpić stare urządzenia, ale szybko okazało się, że są z nimi te same problemy.

Nie wiadomo, czy wstrzymanie produkcji flagowca jest czasowe, czy oznacza koniec produkcji tego modelu.

d1ljqzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ljqzy
d1ljqzy