Trwa ładowanie...
d2vlkrf
14-02-2017 15:42

Seco/Warwick otrzymało 12,16 mln zł odszkodowania tytułem zdarzenia z XI 2016 r.

Warszawa, 14.02.2017 (ISBnews) - Seco/Warwick otrzymało 12,16 mln zł odszkodowania z tytułu szkody powstałej na skutek zdarzenia w zakładzie spółki zależnej - Seco/Warwick Europe, co stanowi 72% aktualnej wartości roszczenia, podała spółka.

d2vlkrf
d2vlkrf

"Procedura dotycząca pozostałej kwoty roszczenia jest obecnie w toku. Spółka będzie informować o przebiegu procesu odszkodowawczego" - czytamy w komunikacie.

Ponieważ w wyniku zdarzenia doszło do utraty aktywów, fakt otrzymania odszkodowania jest istotny dla spółki i jej grupy kapitałowej w kontekście wyników za rok 2016, podano także.

Wcześniej spółka informowała, że 19 listopada 2016 r., podczas prób ciśnieniowych jednego z pieców na terenie zakładu w Świebodzinie doszło do gwałtownego rozszczelnienia instalacji, w wyniku którego znaczącemu uszkodzeniu uległa część jednej z hal produkcyjnych, dwa urządzenia budowane dla klientów (w tym jedno testowane w ramach prób ciśnieniowych) znajdujące się w tej hali oraz część wyposażenia hali. Próby ciśnieniowe były wykonywane z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Seco/Warwick S.A. to jeden z największych na świecie producentów pieców do obróbki cieplnej metali. Do głównych rynków, w których działają odbiorcy jej produktów zaliczyć można przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, maszynowy, narzędziowy i metalurgię aluminium. Spółka od 2007 roku notowana jest na warszawskiej giełdzie. Skonsolidowane przychody Seco/Warwick sięgnęły 462,9 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf