Trwa ładowanie...
szczyt
20-02-2013 09:25

Sejm przyjął informację nt. szczytu UE ws. budżetu na lata 2014-2020

Sejm przyjął w środowym głosowaniu informację premiera Donalda Tuska na temat wyników szczytu UE ws. budżetu na lata 2014-2020.

Sejm przyjął informację nt. szczytu UE ws. budżetu na lata 2014-2020Źródło: WP.PL
d16crrf
d16crrf

Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie informacji, o co wnioskowały kluby PiS i Solidarnej Polski. Za odrzuceniem informacji głosowało 154 posłów, 279 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Szef rządu przedstawiając we wtorek informację nt. niedawnego szczytu ws. nowego unijnego budżetu przekonywał, że korzystny dla Polski kształt następnego budżetu UE to efekt długoterminowej strategii Polski, zakładającej m.in. zyskanie wsparcia europejskich instytucji dla polityki spójności. Jak mówił, wynegocjowanie dużych środków z unijnego budżetu to efekt m.in. dobrych sojuszy, jakie zawarł nasz kraj.

Posłowie koalicji chwalili negocjacje rządu ws. nowego budżetu UE. - Nie ma sensu powtarzać od rana do wieczora, a nawet przez sen, że nam, pokiereszowanym przez historię od Europy należy się wszystko, ale my Europie niczego dawać nie musimy, bo jesteśmy tacy wspaniali i samowystarczalni - mówił szef klubu PO Rafał Grupiński. Jego zdaniem tego rodzaju podejście jest niepoważne i "w efekcie długofalowym ma charakter samobójczy".

PiS zarzucał rządowi, że ws. budżetu wpadł w "ekstazę samozachwytu". Według Krzysztofa Szczerskiego, w trakcie negocjacji Polska straciła "co najmniej 14 miliardów euro". Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk nazwał budżet "wirtualnym" i "nierealnym".

d16crrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16crrf