Trwa ładowanie...
d3yt9sv
d3yt9sv

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o cenach i kontroli skarbowej

Sejm opowiedział się w piątek za uzupełnieniem nowelizacji ustawy o cenach i kontroli skarbowej o dwie senackie poprawki doprecyzowujące przepisy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3yt9sv

Przygotowana przez rząd i przyjęta na początku sierpnia przez Sejm nowelizacja ustawy o cenach i ustawy o kontroli skarbowej ma zmniejszyć obciążenia biurokratyczne przedsiębiorców, inspekcji i organów skarbowych.

Nowela uchyla przepisy nakładające na przedsiębiorców obowiązek określania szczegółowej charakterystyki jakościowej towaru lub usługi i obowiązek obniżenia cen w przypadkach, gdy towar nie ma wymaganych w tej charakterystyce cech, albo gdy ma wady - np. uszkodzenie albo mniejszą ilość, masę lub objętość.

Według Ministerstwa Finansów przepis nakazujący zmianę ceny towaru, gdy towar ten nie posiada cech określonych w charakterystyce jakościowej, jest nieprecyzyjny. Organy nadzorujące sprzedawców nie mają podstaw do określenia, na gruncie ustawy o cenach, w jakim stopniu brak cech określonych w charakterystyce miałby się przełożyć na obniżkę.

Nowe przepisy mają wejść w życie po trzech miesiącach od ich ogłoszenia. Nowelizacja czeka na podpis prezydenta.

d3yt9sv

Podziel się opinią

Share
d3yt9sv
d3yt9sv