Trwa ładowanie...
d3crqa5
IAR
emerytura

Sejm uchwalił ustawę o emeryturach kapitałowych

Sejm uchwalił ustawę o emeryturach kapitałowych. Reguluje ona sposób wypłaty pieniędzy gromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych.
Share
d3crqa5

Ustawa zakłada, że emerytury kapitałowe będą wypłacane od przyszłego roku. Kobiety w wieku 60-65 lat ze środków zgromadzonych w OFE otrzrymają tak zwaną emeryturę okresową. Osoba 65-letnia będzie przenosić zgromadzony w OFE lub pozostały po wypłacie emerytury okresowej kapitał, do odrębnego zakładu emerytalnego. Zakład przyzna jej świadczenie dożywotnie.

Wiceminister pracy i polityki społecznej Agnieszka Chłoń Domińczak nie kryła zadowolenia po głosowaniach w Sejmie. Zaznaczyła, że przyjęte rozwiązania są najlepsze z możliwych.

Według wyliczeń ministerstwa pracy okresowa emerytura kapitałowa kobiety, która zakończy pracę w 2009 roku wyniesie od 935 złotych do około 3 tysięcy złotych. Z wyliczeń resortu pracy wynika też, że na przykład mężczyzna z rocznika 1949, który zakończy pracę w 2014 roku, może liczyć na dozywotnią emeryturę w wysokości od około 1,7 do 6,3 tysiąca złotych.

d3crqa5

Podziel się opinią

Share
d3crqa5
d3crqa5