Trwa ładowanie...
d44k8ji

Senat zapłaci za podróże. 3,2 mln zł na bilety lotnicze

Kancelaria Senatu nie będzie oszczędzać na lotach parlamentarzystów. Przez najbliższe 2 lata senatorzy mają wylatać nawet... 3,2 mln zł. Tyle pieniędzy zarezerwowano na podróże polityków w budżecie kancelarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senatorowie w najbliższej kadencji wylatają 3,2 mln zł. Najczęściej podróżować będą zapewne samolotami PLL LOT.
Senatorowie w najbliższej kadencji wylatają 3,2 mln zł. Najczęściej podróżować będą zapewne samolotami PLL LOT. (East News, Fot: GERARD/REPORTER)
d44k8ji

O planowanych wydatkach informuje środowy "Super Express".

Kancelaria Senatu zarezerwowała w planie zamówień publicznych 3,2 mln zł właśnie na zakup biletów lotniczych dla senatorów. Mowa tu o trasach międzynarodowych.

Wspomniana kwota ma wystarczyć jedynie na pół kadencji, bo odpowiednia umowa zacznie obowiązywać dopiero w marcu przyszłego roku i ma potrwać 2 lata. To oznacza, że miesięcznie senatorowie mają zamiar wylatać 130 tysięcy złotych.

d44k8ji

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak przypomina "SE", w poprzedniej kadencji najczęściej parlamentarzyści latali do Brukseli, Paryża, Wiednia czy na Maltę. Bardzo prawdopodobne, że w obecnej kadencji będzie podobnie.

W planie zamówień publicznych nie ma jednak informacji, czy bilety lotnicze mają dotyczyć biznes klasy, czy jedynie klasy ekonomicznej. Szczegółów Kancelaria jednak nie zdradza.

Wiadomo jedynie, że znacznie częściej wybierane będą oferty dużych przewoźników. Trudno jednak spodziewać się, by senatorowie kupowali bilety na przykład na trasy obsługiwane przez tanie linie lotnicze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44k8ji

Podziel się opinią

Share
d44k8ji
d44k8ji