Trwa ładowanie...
d1robe5

Sfinks nie spodziewa się w '10 dodatniego wyniku (opis)

13.04. Warszawa (PAP) - Sfinks nie spodziewa się w tym roku wypracowania dodatniego wyniku. Celem zarządu jest osiągnięcie przez spółkę przychodów porównywalnych jak w 2009 roku -...

d1robe5
d1robe5

13.04. Warszawa (PAP) - Sfinks nie spodziewa się w tym roku wypracowania dodatniego wyniku. Celem zarządu jest osiągnięcie przez spółkę przychodów porównywalnych jak w 2009 roku - poinformował Sylwester Cacek, główny akcjonariusz Sfinksa.

"Nie spodziewamy się w tym roku dodatniego wyniku, nasze działania będą się koncentrować na zakończeniu restrukturyzacji i przygotowaniu spółki do rozwoju w 2011 roku. Najważniejsze dla spółki jest jak najszybsze generowanie dodatnich przepływów" - powiedział na konferencji Sylwester Cacek, główny akcjonariusz i dotychczasowy prezes Sfinksa.

Dodał, że w jego ocenie IV kwartał tego roku będzie już na plusie.

Cacek powiedział, że w tym roku spółka zakłada zbliżenie się pod względem obrotów do roku ubiegłego.

d1robe5

"Plan jest taki, by sprzedaż w tym roku była mniej więcej taka jak w 2009 roku. To ambitny cel, bo będziemy zaczynać od niższego pułapu" - powiedział Cacek, wyjaśniając, że w trakcie ubiegłego roku Sfinks stracił kilkanaście bardzo dobrych restauracji.

Po czterech kwartałach 2009 roku Sfinks miał 174,5 mln zł przychodów, 27,3 mln zł straty operacyjnej i 49,4 mln zł straty netto.

W tym roku spółka chce otworzyć 10 nowych restauracji.

"Prowadzimy realizację kilku inwestycji, prowadzimy rozmowy w sprawie kolejnych, ale przede wszystkim przygotowujemy się, by dynamicznie wystartować z rozwojem w przyszłym roku" - powiedział Bogdan Bruszko, wiceprezes Sfinksa.

d1robe5

Mariola Krawiec-Rzeszotek, nowa prezes Sfinksa, poinformowała, że celem Sfinksa jest osiągnięcie rentowności w istniejących restauracjach.

"W tym roku wszystkie lokale powinny być rentowne" - powiedziała prezes.

Dodała, że zarząd będzie w tym roku wdrażać standardy operacyjne i jakościowe i centralizację zakupów. Wprowadzane są nowe zasady współpracy z franczyzobiorcami, zarząd pracuje też nad przygotowaniem procedur i zasad dla masterfranczyzy, w oparciu o którą spółka zamierza się rozwijać za granicą.

Sfinks podjął już działania naprawcze w restauracjach zagranicznych, w tym roku te lokalizacje powinny być rentowne.

Sfinks Polska zarządza obecnie 111 restauracjami, w tym siecią 97 restauracji Sphinx, 9 restauracjami Chłopskie Jadło i 5 restauracjami Wook. (PAP)

pel/ ana/

d1robe5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1robe5