Trwa ładowanie...
d1e8y34
d1e8y34

SG WP: 230 ton żywności dla powodzian od wojska (komunikat)

...
Share
d1e8y34

28.05. Warszawa - Rzecznik Prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego informuje:

Powodzianie otrzymają nieodpłatnie od Wojska Polskiego 230 ton żywności i ponad 100 tys. sztuk przedmiotów mundurowych.

Do powiatów, które ucierpiały w powodzi trafiła już pierwsza transza wojskowej pomocy. 23 tony żywności otrzymały już gminy Gąbin, Słubice w woj. mazowieckim oraz Włocławek, Świecie, Zławieś Wielka i Toruń w woj. kujawsko - pomorskim.

d1e8y34

Dzisiaj rusza transport kolejnych 230 ton żywności i ponad 100 tys. szt. przedmiotów mundurowych tj. kompletów pościeli (poduszki, koce, prześcieradła) oraz materace, ręczniki, podkoszulki, buty gumowe, peleryny czy brezentowe rękawice.

To odpowiedź wojska na zapotrzebowania jakie wpłynęły od wojewodów: małopolskiego, opolskiego, śląskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, kujawsko -pomorskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego

41 ton żywności trafi do poszkodowanych gmin na terenie Mazowsza. Kolejne 23 tony żywności i przedmioty zaopatrzenia mundurowego trafią do woj. opolskiego. Ponad 70 ton żywności powędruje do gmin na Podkarpaciu, 2 tony do województwa kujawsko - pomorskiego. 50 ton żywności otrzymają powodzianie w województwie świętokrzyskim. Województwo śląskie otrzyma ok. 200 kpl. przedmiotów mundurowych oraz środki higieny. Do Małopolski trafi 15 ton produktów żywnościowych. Do województwa lubelskiego trafią środki higieny.

Asortyment dostarczanej żywności obejmuje m.in. szeroki asortyment konserw mięsnych, rybnych i warzywnych, chleb, kasze, ryż, makaron, cukier, herbatę.

d1e8y34

Żywność, ubrania i środki higieny są dostarczane przez wojsko bezpośrednio do powiatów, które ucierpiały w powodzi. Za ich dystrybucję będą odpowiedzialne władze samorządowe.

Bliższych informacji nt. pomocy dla powodzian udziela rzecznik Inspektoratu Wsparcia SZ RP ppłk Andrzej LIS tel. 603 772 504

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d1e8y34

Podziel się opinią

Share
d1e8y34
d1e8y34