Trwa ładowanie...
d4ktepy
27-02-2017 10:21

ShareHire: Dzięki programom poleceń można ograniczyć o 70% koszty rekrutacji

Warszawa, 27.02.2017 (ISBnews) - W przypadku programów poleceń rekrutacyjnych, redukcja kosztów rekrutacji kadry specjalistycznej wynosi prawie 70%, a retencja pracowników po okresie próbnym aż 98%, wynika z wewnętrznych danych ShareHire.

d4ktepy
d4ktepy

"Programy poleceń rekrutacyjnych przekładają się też na wyższą retencję kadry. Z naszych danych wynika, że po 3- lub 6-miesięcznych okresach próbnych, wynosi ona aż 98%" - powiedział prezes Łukasz Małecki, cytowany w komunikacie.

Wyższa efektywność outsourcingu programu poleceń rekrutacyjnych nad wewnętrznym programem poleceń pracowniczych wynika z różnic w konstrukcji oraz działaniu obu rozwiązań, podano także.

"Społecznościowy charakter programów poleceń rekrutacyjnych sprawia, że w odróżnieniu od wewnętrznych programów tego typu, pracownicy to nie jedyne, ale jedno z wielu źródeł poleceń. Społeczność firmy mogą tworzyć m.in. byli pracownicy - tzw. alumni, praktykanci i stażyści, rekruterzy, klienci czy fani marki w kanałach social media. A im większa społeczność polecających, tym większa szansa na otrzymanie wartościowych aplikacji" - czytamy w komunikacie.

Z danych ShareHire wynika, że jedna osoba aktywnie polecająca to nawet 28 aplikacji kandydatów, podano także.

d4ktepy

"Programy poleceń rekrutacyjnych stanowią skuteczną alternatywę dla tradycyjnych źródeł pozyskiwania kandydatów lub ich uzupełnienie - ok. 25% aplikacji pozyskiwanych przez firmę w ramach programu, to finalnie zatrudnieni kandydaci, a w przypadku wybranych firm z branży IT to nawet 40%" - czytamy również.

ShareHire podało, że jedna osoba aktywnie polecająca w programie to ponad 100 odsłon oferty, m.in. w kanałach social media.

ShareHire to pierwsza firma w Polsce i jedna z pierwszych na świecie zajmująca się outsourcingiem programów poleceń rekrutacyjnych. W sumie klienci ShareHire zatrudniają ponad 60 tys. pracowników.

(ISBnews)

d4ktepy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ktepy