Trwa ładowanie...
d1vs1e0

Siedem osób przeszło do kolejnego etapu konkursu na prezesa Totalizatora

Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego dopuściła do drugiego etapu konkursu siedmiu kandydatów ubiegających się o fotel prezesa Totalizatora Sportowego - poinformował szef rady nadzorczej spółki Piotr Kwiecień PAP we wtorek.

Share
d1vs1e0

"Listę siedmiu kandydatów przekazaliśmy wczoraj Ministerstwu Rozwoju. Rozmowy z kandydatami odbędę się 7 marca" - powiedział Kwiecień.

Do 27 lutego br. chętni mogli zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego. Zgodnie z ogłoszeniem rady nadzorczej, od kandydata wymagana jest m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych.

Ponadto od nowego prezesa Totalizatora Sportowego wymaga się m.in. ukończenia studiów wyższych, co najmniej pięcioletniego stażu pracy, korzystania w pełni z praw publicznych, posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych. Osoba taka nie może również podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych.

d1vs1e0

Dodatkowymi atutami kandydatów będzie m.in. posiadanie znajomości sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych w Unii Europejskiej oraz organizowania wyścigów konnych, doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, doświadczenie w zakresie zarządzania grupą kapitałową, czynna znajomość języka obcego.

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i oceny kandydata będzie sprawdzany jego zakres wiadomości m.in. nt. działalności spółki w sektorze gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych oraz organizowania wyścigów konnych.

Na początku lutego z funkcji prezesa Totalizatora Sportowego rezygnację złożył Łukasz Łazarewicz. Kierował spółką przez 10 miesięcy i, jak podkreślił, "było to dla niego zaszczytem".

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

d1vs1e0

Podziel się opinią

Share
d1vs1e0
d1vs1e0