Trwa ładowanie...
d4luex4
sii
19-08-2013 09:01

SII po raz jedenasty przeprowadza Ogólnopolskie Badanie Inwestorów

19.08. Warszawa (PAP) - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych(SII) po raz jedenasty przeprowadza Ogólnopolskie Badanie Inwestorów (OBI), którego celem jest przedstawienie...

d4luex4
d4luex4

19.08. Warszawa (PAP) - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych(SII) po raz jedenasty przeprowadza Ogólnopolskie Badanie Inwestorów (OBI), którego celem jest przedstawienie profilu i preferencji przeciętnego polskiego inwestora indywidualnego. Na wypełnione ankiety SII czeka do końca sierpnia 2013 roku.

"Zeszłoroczne badanie pokazało, że podstawowa charakterystyka inwestorów jest niemal niezmienna. W skrócie, statystyczny polski inwestor to młody mężczyzna, mieszkający w dużym mieście, posiadający wyższe wykształcenie, a co za tym idzie dobrą pracę i oszczędności, które chce pomnażać na giełdzie, a inwestycje traktuje głównie jako dodatkowe źródło przychodu" - napisano w komunikacie SII.

"Ta prawidłowość została zmieniona dopiero w roku 2010 podczas prywatyzacji wielkich i powszechnie znanych spółek Skarbu Państwa - PZU, Tauron PE oraz GPW. Wtedy na rynek weszło dużo jeszcze młodszych, mniej doświadczonych, choć zapewne nie mniej ambitnych osób, z mało zasobnymi portfelami. Tendencja ta była kontynuowana jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku, jednak następnie przyszedł minikrach na rynkach akcji i okres wielomiesięcznego marazmu. Czas ten był trudną lekcją wytrwałości i determinacji, niestety wiele niedoświadczonych osób tej próby nie przeszło. W konsekwencji przeciętny staż na giełdzie wzrósł" - dodano.

SII przy przeprowadzaniu ankiety kontynuuje współpracę merytoryczną z instytutem PBS. Ankieta jest anonimowa, jednak wszyscy, którzy ją wypełnią i podadzą adres e-mail mogą wygrać nagrody.

"Wyniki badania OBI2013 zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w listopadzie 2013 roku" - napisano w komunikacie. Więcej informacji na stronie www.obi.sii.org.pl

PAP jest patronem medialnym badania.(PAP)

gor/

d4luex4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4luex4