Trwa ładowanie...
d1zfy38
Gospodarka

Silna reakcja w odpowiedzi na decyzję banków centralnych

Środowa sesja przebiegała w nieoczekiwany sposób. Notowania kontraktów terminowych rozpoczęły dzień z minusem 1,14% z poziomu 2 175 pkt. Krótko po otwarciu ustanowiono minimum dzienne na 2 162 pkt, po czym rozpoczęła się silna fala wzrostowa trwająca całą sesję.
Share
d1zfy38

Pierwszym jej argumentem była publikacja PKB w Polsce za III kwartał (wzrost o 4,2% r/r przy konsensusie 4% r/r i poprzednim odczycie 4,3% r/r). Druga fala optymizmu była związana z jedoczesną skoordynowaną akcją banków centralnych (Fed, EBC, Szwajcarski Bank Narodowy, Bank Anglii. Bank Japonii oraz Bank Kanady) w zakresie zwiększenia płynności w dolarze dla banków komercyjnych. FW20Z11 zatrzymały wzrosty na 2 290 pkt (+4,14%), 1 pkt poniżej dziennego maksimum kursu. Wolumen obrotu wzrósł o prawie 78% i wyniósł 84,7 tys. sztuk.

 (fot. BM BPH)
Źródło: (fot. BM BPH)

W trakcie wczorajszej sesji na wykresie grudniowej serii kontraktów terminowych pojawił się wysoki biały korpus, nieposiadający górnego cienia, co zapowiada dalszą zwyżkę kursu. Wczorajsze wzrosty zatrzymały się poniżej 2 300 pkt, gdzie znajduje się górna granica luki spadkowej z 18 listopada. Na poziomie 2 325 pkt znajduje się silny opór wynikający z 61,8% zniesienia Fibonacciego z ostatniej fali spadkowej. Jego przełamanie będzie wiązało się z ponownym testem maksimów 4-miesięcznej konsolidacji, znajdujących się na 2 450 pkt. W trakcie wczorajszej mocno wzrostowej sesji LOP wyraźnie wzrastała, co jest zdecydowanie byczym argumentem, Zmienna ta w ostatnich kilku dniach jest dodatnio skorelowana ze zmianami kursu, co oznacza angażowanie się zwycięskiego pieniądza po długiej stronie rynku. W ten sposób gracze pozostający dotychczas poza rynkiem, angażują się na nim opowiadając się po stronie kupujących.

d1zfy38

Podziel się opinią

Share
d1zfy38
d1zfy38