Trwa ładowanie...
d2f9n95
pożar

Sklepy i zakłady mięsne można lepiej zabezpieczyć przed ogniem

Po licznych pożarach sklepów i zakładów mięsnych D+H Polska oferuje firmom FMCG systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, które mogą uchronić je od katastrofalnych skutków pożarów.
Share
d2f9n95

Obiekty handlowe i hale produkcyjne można zabezpieczyć rozwiązaniami technicznymi, wpływającymi na poprawę bezpieczeństwa pożarowego. Służą do tego np. systemy oddymiania oraz systemy sygnalizacji pożaru, dostępne w ofercie D+H Polska.

Największym zagrożeniem dla ludzi podczas pożaru są dym oraz trujące gazy. Są przyczyną śmierci aż 90 proc. wszystkich ofiar płonących budynków. Przy grawitacyjnym systemie odprowadzania dymu i gorąca, w czasie pożaru, za pomocą elektrycznych napędów, otwarte zostają otwory oddymiające w fasadzie budynku. Przez te otwory wydostają się na zewnątrz niebezpieczne gazy, dym i gorące powietrze, dzięki czemu następuje zmniejszenie koncentracji trujących, lotnych związków w zagrożonych strefach. Umożliwiona zostaje sprawna ewakuacja ludzi przebywających w zagrożonym budynku. System oddymiania zostaje wyzwolony przy pomocy czujki dymowej, przycisku oddymiania lub zewnętrznych urządzeń wyzwalających.

Nowoczesny system sygnalizacji pożaru jest systemem nadrzędnym w stosunku do wszystkich instalacji i urządzeń służących do ochrony przeciwpożarowej. Jednym z najbardziej nowoczesnych systemów detekcji i sygnalizacji pożaru na rynku pod względem możliwości sterowania, wielkości i detekcji jest system DF 6000. Szeroki zakres funkcji możliwych do kontrolowania przez użytkownika czyni system odpowiednim dla różnorodnego zakresu zastosowań, od małych systemów po ogromne kompleksy biurowe, handlowe lub przemysłowe.
Handel-Net

d2f9n95

Podziel się opinią

Share
d2f9n95
d2f9n95