Trwa ładowanie...

Sklepy w majowy weekend. Czy 2 i 3 maja zrobimy zakupy?

W czasie majówki obowiązuje zakaz handlu. Zakupy zrobimy tylko w sobotę 2 maja. Markety, dyskonty oraz sklepy sieci Żabka będą działały w standardowych godzinach.

Sklepy w majowy weekend. Czy 2 i 3 maja zrobimy zakupy?Źródło: FORUM
d2t7cbx
d2t7cbx

Majówka to dobry moment na krótki urlop. Jednak w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa, można spodziewać się, że większość Polaków pozostanie w domach lub co najwyżej pokusi się o rozpalenie grilla we własny ogrodzie.

Czytaj: Majówka 2020 a zakaz handlu. Gdzie i kiedy będzie można zrobić zakupy?

1 i 3 maja to dni, w których duże sklepy są ustawowo zamknięte. W tym czasie zakupy będziemy mogli zrobić tylko w małych sklepach i to pod warunkiem że za ladą stanie właściciel placówki. Osoby, które nie zdążyły z zakupami lub kupiły za mało produktów, będą mogły uzupełnić braki w sobotę.

Dyskonty

2 maja - czyli w Dzień Flagi - sklepy będą otwarte. Większość będzie pracować w standardowych godzinach, a niektóre wydłużą godziny otwarcia. Sklepy sieci Lidl będą czynne od 6.00 do 22.00, Aldi od 6.00 do 22.00, Tesco - sklepy całodobowe otwarte do 23.00, Dino - sklepy otwarte od 6.00 do 23.00, Biedronka - od 6.00 do 23.30, Kaufland - od 6.00 do 23.30 oraz Netto - od 6.00 do 22.00.

Żabka

W majówkę czynna będzie także sieć sklepów Żabka. W sobotę 2 maja wszystkie sklepy będą czynne w godzinach 6-23. Zaś 3 maja sklepy będą czynne na tych samych zasadach, co w czasie niehandlowych niedziel. Decyzja o uruchomieniu sklepu zależeć będzie od woli franczyzobiorcy.

d2t7cbx

Rygor sanitarny

Majówka nie zwalnia zarządzający sklepami oraz klientów z wymogów sanitarnych, wprowadzonych przez epidemię. Do placówek, których powierzchnia usługowa jest mniejsza niż 100 metrów kwadratowych, równocześnie mogą wejść maksymalnie 4 osoby na jedno stanowisko kasowe.

Dowiedz się: Koronawirus a majówka. Grillowanie tylko z domownikami na własnej posesji

W sklepach, których powierzchnia usługowa jest większa niż 100 metrów kwadratowych, obowiązuje zasada: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych tej powierzchni.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t7cbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t7cbx