Trwa ładowanie...
d2jya7m
25-08-2016 17:25

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Zysk EBITDA Cyfrowego Polsatu wyniósł w drugim kwartale 2016 r. 935 mln zł, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się EBITDA na poziomie 922 mln zł. Przychody operatora sięgnęły 2,44 mld zł, wobec konsensusu 2,43 mld zł.

Share
d2jya7m

- Wyniki grupy Cyfrowego Polsatu przybliżają ją do wypłaty dywidendy w 2017 r. Obecny poziom gotówki i ekwiwalentów to 1,4 mld zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Cyfrowy Polsat spodziewa się, ze w całym 2016 r. wypracuje wolne przepływy pieniężne w górnym przedziale zapowiadanych wcześniej widełek 1,2-1,4 mld zł - poinformował na konferencji Tomasz Szeląg, członek zarządu spółki ds. finansowych.

- Cyfrowy Polsat podtrzymuje cel 1,4 mln klientów programu SmartDOM do końca 2016 roku - poinformował prezes Tobias Solorz.

- Euro 2016 będzie pozytywne dla wyników Cyfrowego Polsatu także w trzecim kwartale - poinformowała spółka.

d2jya7m

- Tomasz Szeląg złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Cyfrowego Polsatu z dniem 30 września 2016 r. Rezygnacja wynika z propozycji objęcia funkcji członka rady nadzorczej złożonej przez akcjonariusza spółki. W jego miejsce rada nadzorcza powołała Katarzynę Ostap-Tomann - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.

- CCC spodziewa się w najbliższych miesiącach kontynuacji pozytywnego trendu w sprzedaży porównywalnej - poinformował wiceprezes CCC Piotr Nowjalis. Nakłady inwestycyjne CCC w tym roku przekroczą planowane wcześniej 140 mln zł, mogą wynieść ok. 150 mln zł - poinformował wiceprezes grupy Piotr Nowjalis. Podtrzymał, że spółka powiększy w tym roku powierzchnię handlową o co najmniej 100 tys. m kw.

- CCC podtrzymuje, że liczy w tym roku na wzrost przychodów o blisko 40 proc. - poinformował prezes CCC Dariusz Miłek.

- CCC zakłada, że w 2017 roku otworzy ponad 120 tys. m kw. nowej powierzchni handlowej - poinformował prezes Dariusz Miłek. Spółka chce się rozwijać na rynku rosyjskim w tempie ok. 20 sklepów rocznie.

d2jya7m

- CCC oczekuje, że w II półroczu marża brutto na sprzedaży nie będzie niższa rok do roku - poinformował prezes Dariusz Miłek.

- Zysk netto grupy CCC, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w drugim kwartale 2016 roku 131,6 mln zł wobec 101,3 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Konsensus PAP zakładał 100,9 mln zł zysku netto.

- Portfel zamówień grupy Asseco Poland na 2016 r. ma wartość 5.746 mln zł i jest 14 proc. wyższy rdr - poinformował wiceprezes spółki Rafał Kozłowski.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sporze pomiędzy mBankiem, a grupą jego klientów mających kredyty hipoteczne w CHF, ocenił, że postanowienie w tych umowach określające przesłanki zmiany oprocentowania jest w całości niedozwolone i umowy kredytu mogą zostać uznane za nieważne - podał UOKiK.

d2jya7m

- Dom Development, który wydał klientom w I połowie roku 820 lokali, podtrzymuje, że w całym roku liczba ta wyniesie ok. 2.500 lokali. Rok później przekazań powinno być więcej, bo ok. 2.700 - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Polski Koncern Mięsny Duda zawarł warunkowe zobowiązujące umowy sprzedaży 100 proc. udziałów w wałbrzyskich spółkach Bekpol i Meat-Pac. Tym samym chce rozszerzyć zasięg działania terytorialnego segmentu dystrybucyjnego - podał PKM Duda w komunikacie.

- PKM Duda będzie monitorował rynek w poszukiwaniu celów akwizycyjnych - poinformował zarząd spółki. Chce, by dwie spółki w Wałbrzychu - których przejęcie jest finalizowane - były przyczółkiem do rozwoju spółki w tej okolicy. Firma jest zainteresowana rozwojem sprzedaży eksportowej, widzi jednak zagrożenia - rozwój afrykańskiego pomoru świń w Polsce może tę sprzedaż utrudniać.

- Zysk netto Multimedia Polska spadł w I półroczu 2016 roku o 51,3 proc. rdr do 11,7 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. Skorygowana EBIDTA grupy wyniosła w tym czasie 169,1 mln zł wobec 175,9 mln zł rok wcześniej.

d2jya7m

- GPW wybrała doradców przy nowej emisji obligacji. Zostali nimi Pekao oraz Bank Handlowy jako konsorcjum banków, a doradcą prawnym jest kancelaria CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki - poinformowała giełda w komunikacie.

- Asseco spodziewa się, że w drugiej połowie roku wypracuje wyższy poziom przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej niż w pierwszej. Informatyczna grupa widzi symptomy zatrzymania spadku marż - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes Asseco Poland Rafał Kozłowski.

- Walne zgromadzenie PGNiG zdecydowało o upoważnieniu zarządu do skupu akcji własnych w celu umorzenia w liczbie do 129,87 mln akcji. Łączna kwota skupu nie przekroczy 700 mln zł, cena zakupu jednej akcji własnej wynosi 5,39 zł.

- Nawet 1 miliard metrów sześciennych gazu może znajdować się w Tyczynie w woj. podkarpackim. Gdyby te szacunki się potwierdziły, za 2-3 lata PGNiG będzie mogło rozpocząć eksploatację złoża - powiedział w czwartek Jacek Adamiak, dyrektor pionu wierceń oddziału geologii i eksploatacji w PGNiG.

d2jya7m

- PGNiG ocenia, że nie było dobrej okazji do akwizycji złóż, dlatego spółka zdecydowała się na skup akcji własnych - poinformował dziennikarzy prezes spółki Piotr Woźniak.

- PGNiG nie uzyskał zadowalających wyników przepływu gazu z łupków w Wysinie na Pomorzu - poinformował w czwartek dziennikarzy prezes spółki Piotr Woźniak.

- P.A. Nova, która do tej pory oferowała usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych w Polsce, myśli o wejściu na rynek niemiecki - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- PBG rozpozna w wynikach I półrocza 2016 r. zysk na realizacji układu z wierzycielami w wysokości 1.054,7 mln zł - podała spółka w komunikacie. Dodatkowo, PBG oszacowała wpływ aneksu z uczestnikami konsorcjum realizującego zlecenie Polskiego LNG SA na plus 22,96 mln zł.

d2jya7m

- Elektrobudowa wypracowała w II kwartale 2016 r. 313,4 mln zł skonsolidowanych przychodów i 21,3 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie szacunkowych danych finansowych spółki. To więcej niż oczekiwali analitycy.

- Ergis, w wyniku uruchomionej ostatnio inwestycji w kolejną linię do produkcji folii wielowarstwowej, zwiększy moce produkcyjne o 15-18 tys. ton z ok. 45 tys. ton obecnie - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Tadeusz Nowicki. Spółka nie wyklucza, że ten rok może przynieść poprawę wyników ubiegłorocznych.

- Rada nadzorcza Kompanii Węglowej powołała w czwartek Leszka Słabonia na stanowisko prezesa tej spółki, a Krzysztofa Kozika na stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych - poinformował PAP rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2jya7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jya7m
d2jya7m