Trwa ładowanie...
d22u9lk

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Polski Koncern Naftowy Orlen chce pozostać spółką dywidendową - poinformował w czwartek dziennikarzy Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen odpowiadając na pytanie, czy w nowej strategii mogą nastąpić jakieś zmiany odnośnie polityki dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.

Share
d22u9lk

- Polski Koncern Naftowy Orlen szacuje swoje roszczenia z tytułu pożaru w rafinerii w Litvinowie na około 2 mld zł - poinformował w czwartek Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

- Polski Koncern Naftowy Orlen testuje różne gatunki ropy, w tym tę z Iranu i nie wyklucza, że w niedługim czasie może ona trafić do rafinerii płockiego koncernu - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

- Zysk netto grupy PKN Orlen, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł w drugim kwartale 2016 roku do 1,608 mld zł z 1,367 mld zł przed rokiem. Wynik okazał się o 3,4 proc. niższy od prognoz analityków na poziomie 1,664 mld zł.

d22u9lk

- W drugim kwartale 2016 roku zysk EBITDA LIFO segmentu downstream PKN Orlenu wyniósł 2,291 mld zł wobec 2,712 mld zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

- W trzecim kwartale 2016 roku marża rafineryjna PKN Orlen spada do 4,3 dolara na baryłce a dyferencjał Ural/Brent zniżkuje do 2,2 dolarów na baryłce. Marża petrochemiczna zniżkuje natomiast do 964 euro za tonę - poinformował PKN Orlen w prezentacji.

- PKN Orlen do końca roku chce zakończyć prace nad nową pięcioletnią strategią na lata 2017-2021 - powiedział podczas telekonferencji Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

- Polski Koncern Naftowy Orlen zamierza systematycznie wygaszać swoją budżetową markę "Bliska", jednak na razie nie ma wyznaczonej daty do kiedy taka likwidacja miałaby się zakończyć - poinformował w czwartek dziennikarzy Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes płockiego koncernu.

d22u9lk

- Chcemy być najbardziej innowacyjną grupą finansową w Europie i zwiększać nasze udziały w rynku bankowym i ubezpieczeniowym - mówi PAP prezes PZU Michał Krupiński. "Przyglądamy się potencjalnym możliwościom przejęcia banków w Polsce, takich jak Raiffeisen czy Pekao" - podkreśla.

- Należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalnia Krupiński w Suszcu przyniesie w tym roku ok. 200 mln zł strat i ma problem, aby w przyszłości osiągnąć rentowność - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Trwają rozmowy o przyszłości zakładu.

- Z urlopów górniczych i jednorazowych odpraw pieniężnych chcą skorzystać 2.794 osoby z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wcześniej zakładano, że będzie to 2.500 osób - podała spółka w komunikacie.

- Przychody PMPG Polskie Media mogłyby urosnąć w ciągu dwóch lat nawet dwukrotnie, biorąc pod uwagę obecne aktywa grupy w Polsce - uważa Michał Lisiecki, prezes spółki. Grupa myśli jednak także o akwizycjach na krajowym rynku mediowym i o wyjściu za granicę.

d22u9lk

- Zarząd PMPG Polskie Media nie jest usatysfakcjonowany poziomem kursu spółki, dlatego analizuje możliwość przeprowadzenia skupu akcji własnych. Decyzja zapadnie po wakacjach - poinformował PAP prezes Michał Lisiecki.

- Agencja ratingowa S&P utrzymała ocenę Banku Pekao na poziomie BBB+ z perspektywą negatywną. Przegląd ratingu był związany ze sprzedażą części akcji polskiego banku przez włoski Unicredit.

- Orbis rozpoczyna ofertę publiczną obligacji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 200 mln zł, oprocentowanych według zmiennej stopy procentowej i terminie zapadalności nie dłuższym niż 5 lat - podała spółka w komunikacie.

- Konsorcjum, którego liderem jest P.A. Nova, zrewitalizuje i przebuduje dworzec kolejowy Sosnowiec Maczki. Przewidywana wartość prac to ok. 38,9 mln zł brutto. - podała spółka w komunikacie.

d22u9lk

- Braster chce rozpocząć sprzedaż urządzenia Braster, służącego do samodzielnego badania piersi, w IV kwartale 2016 r. Na początku będzie ono dostępne w Polsce, a następnie na rynkach międzynarodowych. W ciągu 5 lat spółka planuje sprzedać ok. 200 tys. urządzeń - podał Braster w komunikacie.

- Ronson rozpoczyna publiczną emisję obligacji serii P o łącznej wartości 10 mln zł, czteroletnim terminie zapadalności i stałym oprocentowaniu równym 5,25 proc. w skali roku - podał deweloper w komunikacie.

- Rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała Macieja Szozdę ze składu zarządu spółki z dniem 21 lipca - podał koncern w komunikacie.

- W procesie restrukturyzacji KHW być może potrzebny będzie 3 podmiot - powiedział w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Dodał, że środki konieczne do restrukturyzacji zwiększyły się z 300 mln zł do 700 mln zł.

d22u9lk

- Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spodziewa się, że do listopada, a najdalej do końca tego roku, Komisja Europejska powinna notyfikować program restrukturyzacji górnictwa, w ramach którego m.in. kopalnie Kompanii Węglowej przejęła Polska Grupa Górnicza.

- Erbud ma umowę na budowę czterogwiazdkowego hotelu w Świnoujściu wraz z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu. Wartość kontraktu to 83 mln zł netto - poinformował Erbud w komunikacie.

- Erbud podpisał warunkową umowę na budowę biurowca z częścią usługową w Łodzi o wartości 103,8 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Firma deweloperska Archicom kupiła w Krakowie działkę za 1,98 mln zł pod inwestycję mieszkaniową. Grunt sąsiaduje z terenem zakupionym przez spółkę w kwietniu - podał Archicom w komunikacie.

d22u9lk

- O ok. 20 tys. ton wzrośnie produkcja wlewków w Impexmetal SA Aluminium Konin za sprawą uruchomionego w czwartek w zakładzie nowego pieca topielnego. Dzięki inwestycji, w produkcji wzrośnie wykorzystanie złomu i zmaleje udział importowanego aluminium.

- Notowany na rynku NewConnect Bioerg kupił łącznie 2.500 udziałów spółki Beta Bio Technology za 12,7 mln zł - podał Bioerg w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d22u9lk

Podziel się opinią

Share
d22u9lk
d22u9lk