Trwa ładowanie...
df0j41e
df0j41e

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- W ciągu sześciu lat obowiązywania nowej strategii Grupa Lotos wyda na inwestycje łącznie 9,4 mld zł - podała spółka w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
df0j41e

- Lotos zakłada podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA LIFO w latach 2019-2022 do poziomu ok. 4 mld zł. Spółka chce w okresie obowiązywania strategii na lata 2017-2022 obniżyć współczynnik dług netto/EBITDA LIFO do poziomu nie wyższego niż 1,5x - podał Lotos w komunikacie.

- Grupa Lotos planuje uzyskać oszczędności na poziomie 300 mln zł rocznie z pełną realizacją powtarzalnego, rocznego efektu oszczędnościowego w 2019 r. względem bazy kosztowej roku 2015 - podała spółka w strategii na lata 2017-2022.

- Wskaźnik dług netto/EBITDA Grupy Lotos na koniec 2016 roku ma spaść poniżej poziomu 2x, a następnie nieco wzrośnie ze względu na projekty inwestycyjne - poinformował Marcin Jastrzębski, p.o. prezesa Lotosu.

df0j41e

- Grupa Lotos zakłada średnioroczną EBITDA LIFO w latach 2017-2018 w przedziale 2,2-2,6 mld zł, a w latach 2019-2022 w przedziale 3,8-4,4 mld zł. Nakłady inwestycyjne będą większe w pierwszych latach obowiązywania nowej strategii - poinformował na konferencji Mariusz Machajewski, wiceprezes Lotosu.

- Jednym z celów Grupy Lotos jest odzyskanie zdolności do wypłaty dywidendy - poinformował na konferencji Marcin Jastrzębski, p.o. prezesa.

- JSW z zapowiedzianej na 2017 r. emisji akcji planuje pozyskać 300-500 mln zł - powiedział w czwartek w sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Bogdanka posiada obecnie zdolności produkcyjne na poziomie 8,5-9 mln ton węgla - napisał minister energii Krzysztof Tchórzewski w odpowiedzi na interpelację poselską.

df0j41e

- UOKiK wydał zgodę dla Eurocashu na przejęcie kontroli nad Polską Dystrybucją Alkoholi (PDA) pod warunkiem wyłączenia z transakcji jednej z siedmiu hurtowni napojów alkoholowych PDA - podała Eurocash w komunikacie.

- Konsorcjum Bumechu (lider) i Trans-Jan podpisało z Katowickim Holdingiem Węglowym umowę na drążenie wyrobisk przygotowawczych w KWK "Murcki - Staszic". Wartość kontraktu to 34,64 mln zł brutto - podał Bumech w komunikacie.

- Oferta konsorcjum ZUE (lider), Budimeksu i spółek Strabagu za 560 mln zł netto okazała się najtańsza w przetargu na prace na linii kolejowej E20 na odcinku Sochaczew-Swarzędz - podało ZUE w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała 14 grudnia 2016 r. program postępowania naprawczego Banku Ochrony Środowiska, z uwzględnieniem uwag i informacji Komisji przedstawionych w piśmie przesłanym do banku - podał BOŚ w komunikacie.

df0j41e

- Beata Zawiszowska od piątku 16 grudnia będzie nowym prezesem Kopeksu i zastąpi na tym stanowisku Dariusza Pietyszuka - podał Kopex w komunikacie.

- Stelmet planuje wygasić produkcję w Wielkiej Brytanii do połowy 2017 r, a nie, jak wcześniej zakładano, z końcem tego roku. Wydłużony został bowiem termin dochodzenia nowego zakładu w Grudziądzu do planowanej wydajności - podała spółka w komunikacie.

- Oferta konsorcjum ZUE (lider), Budimeksu i spółek Strabagu za 560 mln zł netto okazała się najtańsza w przetargu na prace na linii kolejowej E20 na odcinku Sochaczew-Swarzędz - podało ZUE w komunikacie. Zgodnie z informacjami z otwarcia druga pod względem ceny okazała się oferta Torpolu za 584,6 mln zł. Budżet zamawiającego to 640 mln zł netto.

- CI Games, który pod koniec listopada informował, że zamierza wyemitować niezabezpieczone obligacje o łącznej wartości nominalnej nieprzekraczającej 15 mln zł, zdecydował o odwołaniu zamiaru emisji - podała spółka w komunikacie.

df0j41e

- Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market - poinformowała spółka w komunikacie.

- Qumak zwrócił się do KZGW z propozycją mediacji/negocjacji ws. projektu ISOK. KZGW obecnie analizuje możliwości podjęcia rozmów ugodowych z giełdową spółką. Jeszcze przed końcem roku KZGW planuje ogłosić przetarg na wdrożenie produkcyjne systemu ISOK - poinformował PAP Kamil Wnuk, rzecznik KZGW.

- Atal wyemitował niezabezpieczone obligacje serii W o wartości 60 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Exchange Invest kupił za 6,57 mln zł 100 proc. udziałów w spółce Cash Cash Sp. z o.o. - poinformował Exchange Invest w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

df0j41e

Podziel się opinią

Share
df0j41e
df0j41e