Trwa ładowanie...
d2h777l
d2h777l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- PKN Orlen podtrzymuje, że celem spółki jest wzrost wypłacanej dywidendy na akcję, ale ostateczną rekomendację w sprawie podziału zysku za 2016 rok zarząd przedstawi w marcu - poinformował podczas czwartkowej telekonferencji wiceprezes spółki Sławomir Jędrzejczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2h777l

- PKN Orlen nie pracuje w tej chwili poważnie nad żadnym projektem akwizycyjnym - poinformował podczas telekonferencji z analitykami wiceprezes Orlenu Sławomir Jędrzejczyk.

- PKN Orlen zakłada wzrost średniej ceny ropy w 2017 roku i spadek marży downstream w wyniku spadku marż na produktach petrochemicznych. Spółka ocenia jednak, że mimo to marża pozostanie atrakcyjna.

- PKN Orlen miał w IV kwartale 2016 roku 1,789 mld zł zysku netto wobec 81 mln zł straty przed rokiem. Wynik był wyższy od konsensusu na poziomie 1,714 mld zł.

d2h777l

- PKN Orlen zakłada w tym roku CAPEX na poziomie 5,5 mld zł - podała spółka w prezentacji.

- W pierwszym kwartale 2017 roku marża rafineryjna PKN Orlen spada do 5,1 USD za baryłkę z 5,8 USD w IV kw. Dyferencjał Ural/Brent spada z kolei do 2,1 USD na baryłkę z 2,2 USD na baryłkę kwartał wcześniej.

- W czwartym kwartale 2016 roku EBITDA LIFO segmentu downstream PKN Orlen wyniosła 2,363 mld zł wobec 1,656 mld zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

- Elektrobudowa planuje zwiększyć inwestycje w 2017 r., a nakłady przeznaczyć głównie na prace nad nowymi produktami oraz rozwój infrastruktury i parku maszynowego - poinformował PAP prezes Janusz Juszczyk. Jego zdaniem, obecna sytuacja rynkowa bardzo sprzyja akwizycjom.

d2h777l

- Portfel zamówień Elektrobudowy jest obecnie niższy niż rok wcześniej. Spółka dostrzega wyhamowanie w branży i czeka na ogłoszenie przetargów w ramach planowanych dużych inwestycji w energetyce - poinformował PAP prezes Janusz Juszczyk.

- Nie ma planów, by jakiś państwowy podmiot kupował akcje spółek energetyczno-paliwowych - poinformował w czwartek na konferencji minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Comarch jest zadowolony z wyników sprzedaży segmentu ERP w 2016 r. Pomimo spadku sprzedaży dla klientów publicznych zrealizował zakładane wcześniej plany. Sprzedaż rozwiązań w chmurze wzrosła w ubiegłym roku o kilkadziesiąt proc. W 2017 r. giełdowa firma zakłada dwucyfrowy wzrost rozwiązań ERP.

- Zarząd notowanej na rynku NewConnect spółki Biofactory będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu, aby z zysku za 2016 rok wypłacono 11 gr dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. W przyszłych latach zarząd zamierza rekomendować wypłatę dywidendy na poziomie minimum połowy zysku.

d2h777l

- Ciech Pianki, bydgoski producent elastycznych pianek poliuretanowych PUR, rozpoczął rozbudowę magazynu bloków długich. Całkowita wartość inwestycji przekroczy 10 mln zł netto - podał Ciech w komunikacie prasowym.

- Erbud podpisał z Platinum Resort kontrakt o wartości 53,5 mln zł na budowę kompleksu hotelowego w Świnoujściu - podała spółka w komunikacie.

- Polska Grupa Odlewnicza kupiła od Kopeksu 100 proc. spółki Kopex Foundry za łącznie 7 mln zł - poinformowały spółki w komunikatach.

- Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju sprzedał, w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu, cały posiadany przez siebie pakiet akcji Wirtualnej Polski, czyli 3,12 proc. akcji spółki - podał EBOiR w komunikacie.

d2h777l

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Raiffeisen Bank Polska karę w wysokości ponad 3,5 mln zł, ponieważ bank nie uwzględniał ujemnego LIBORu, a następnie, po wycofaniu się z tej praktyki, nie naliczał ujemnego oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich - poinformował UOKiK w komunikacie.

- Qumak rozpoczął współpracę z Promarem, aby wspólnie zrealizować projekt z obszaru efektywności energetycznej dla segmentu inteligentnych miast w oparciu o chmurę obliczeniową i internet rzeczy. W 2017 r. rozwiązanie może zostać zaimplementowane w kilkuset obiektach w całym kraju - podał Qumak w komunikacie.

- EBITDA Ergisu w 2017 r. powinna wzrosnąć w porównaniu do wstępnych szacunków za 2016 r., w wysokości blisko 60 mln zł - poinformował prezes Tadeusz Nowicki. Jego zdaniem, akcje Ergisu są niedoszacowane na GPW, a godziwa wycena to ok. 8,75 zł za akcję.

- Grupa Jaguar planuje złożyć w sądzie wniosek o wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego i postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu - poinformowała spółka w komunikacie.

d2h777l

- IMS chce w ramach trzeciej transzy programu skupić 300.000 akcji własnych, po cenie 3 zł za sztukę - podała spółka w komunikacie.

- Spółka motoryzacyjna Ford zanotowała w IV kw. 2016 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 30 centów - podał Ford w raporcie kwartalnym.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d2h777l

Podziel się opinią

Share

d2h777l

d2h777l