Trwa ładowanie...
d2rvs54

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Ministerstwo energii chce, by trzej inwestorzy, w tym Enea, zaangażowali się finansowo w restrukturyzację KHW jeszcze w tym roku - poinformował PAP wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Share
d2rvs54

- Na dziś nie ma planów rezygnacji przez Jastrzębską Spółkę Węglową z emisji akcji - poinformował PAP wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Wypłacanie przez spółki dywidendy, w sytuacji gdy notują straty operacyjne, jest "patologią" - ocenił minister energii Krzysztof Tchórzewski. Poinformował, że resort energii chce uporządkować kwestię kapitałów w firmach, przenosząc stopniowo kapitały zapasowe do akcyjnych.

- Krajowe firmy powinny prowadzić wydobycie bez względu na aktualne warunki, zwracając uwagę na bezpieczeństwo energetyczne - poinformował na konferencji prasowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

d2rvs54

- Polityka dywidendowa ING Banku Śląskiego zakłada stabilne realizowanie wypłat dywidend w długiej perspektywie z nadwyżki kapitału powyżej minimalnych współczynników adekwatności kapitałowej oraz powyżej określonego przez KNF minimalnego poziomu współczynnika kapitału Tier 1 na poziomie 13,25 proc. - poinformował bank w komunikacie.

- Alchemia ocenia, że rynek rur w 2016 r. kontynuuje tendencje spadkowe. Spółka czeka na sygnały ożywienia w sektorze - poinformowała PAP Karina Wściubiak-Hankó, prezes Alchemii. Jak dodała, dostawcy rur najprawdopodobniej powinni spodziewać się poprawy koniunktury.

- Mercator Medical sprzeda wszystkie oferowane akcje publicznej ofercie, co oznacza, że wartość oferty wyniesie 31,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Cena emisyjna akcji oferowanych w publicznej ofercie Mercator Medical została ustalona na 17,5 zł - poinformowała w środę spółka. Cena maksymalna akcji wynosiła 20 zł.

d2rvs54

- Prezes Tauronu Remigiusz Nowakowski złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej PKN Orlen z powodu możliwości wystąpienia potencjalnego konfliktu interesów pomiędzy spółkami - podał Orlen w komunikacie.

- Katowicki Węglokoks, który w tym roku wyśle za granicę ok. 4 mln ton węgla, zakłada zwiększenie eksportu tego surowca w przyszłym roku do ok. 5,5-6 mln ton. Spółka, która jest największym polskim eksporterem węgla, szuka nowych rynków eksportowych.

- PlayWay, spółka zajmująca się produkcją gier komputerowych i mobilnych, zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną jeszcze w tym roku i wejść na GPW - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Ministerstwo Energii chce, by restrukturyzacja Polimeksu-Mostostal, który realizuje kluczowe inwestycje energetyczne, była skuteczna - poinformował dziennikarzy Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

d2rvs54

- Erbud otrzymał od inwestora wezwanie do rozpoczęcia budowy Centrum Handlowo-Usługowo-Rozrywkowego "Galeria Młociny" w Warszawie. Roboty mają ruszyć do 1 października 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

- Orange Polska rozbuduje swoje największe Centrum Przetwarzania Danych w Łodzi o 900 metrów kwadratowych powierzchni serwerowni, co ma pozwolić zwiększyć możliwości ośrodka i ofertę usług ICT dla klientów komercyjnych. Orange spodziewa się, że komercjalizacja powierzchni serwerowej zajmie maksymalnie dwa lata.

- Walne Zgromadzenie PKP odwołało w czwartek Jarosława Kołodziejczyka z funkcji członka zarządu spółki - poinformowało PAP ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Decyzja ma związek z realizacją programu Mieszkanie Plus.

- Konsorcjum, którego liderem jest włoski Geocart a jednym z członków Proximus z grupy Indata, podpisało z Tauron Dystrybucja kontrakt o wartości 5,3 mln zł netto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Andrzejewski Investments, jeden z głównych akcjonariuszy PRESCO, zadeklarował zainteresowanie odpowiedzią na wezwanie spółki na skup akcji własnych - podała grupa PRESCO w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2rvs54

Podziel się opinią

Share
d2rvs54
d2rvs54