Trwa ładowanie...
d1jeotf

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Zysk netto grupy Eurocash przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w czwartym kwartale 2014 roku wyniósł 72,3 mln zł wobec 74,8 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Konsensus PAP zakładał 81,2 mln zł zysku.

Share
d1jeotf

- Grupa Eurocash, której zysk netto w 2014 roku spadł rok do roku, zakłada, że pierwsza połowa tego roku będzie na rynku nadal trudna z powodu presji deflacyjnej - poinformował w rozmowie z PAP Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocashu. Spółka chce, by jej tegoroczny wynik EBITDA zmieścił się w konsensusie rynkowym.

- Zarząd Impela zarekomenduje wypłatę 1,5 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Quercus TFI rekomenduje, by z zysku za 2014 r. na wypłatę dywidendy lub nabycie akcji własnych przeznaczyć 30,6 mln zł. W przypadku wypłaty dywidendy byłoby to 0,46 zł na akcję, a dla skupu akcji własnych - 8,5 zł za akcję - podała spółka w komunikacie. Zarząd przyjął nową politykę dywidendową.

d1jeotf

- Zarząd Dom Development rekomenduje wypłatę w formie dywidendy za 2014 r. ponad 55,7 mln zł, czyli 2,25 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Dom Development liczy, że przekaże w tym roku ok. 2.000 lokali. Spółka spodziewa się w tym roku wyższych przychodów, marż oraz zysków - poinformował na czwartkowej konferencji Janusz Zalewski, wiceprezes dewelopera.

- Dom Development może w tym roku ruszyć z budową 2-2,5 tys. lokali; szykuje na grunty 200-250 mln zł - poinformował Janusz Zalewski, wiceprezes dewelopera.

- W czwartym kwartale 2014 roku przychody T-Mobile Polska wyniosły 1,640 mld zł i były niższe o 2,1 proc. rok do roku. W całym 2014 roku przychody sięgnęły 6,245 mld zł i były niższe o 6,1 proc. w porównaniu do 2013 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

d1jeotf

- Asbis chce kontynuować plan redukcji kosztów m.in. zmniejszając zatrudnienie, a pełen efekt działań oszczędnościowych będzie widoczny w II kw. Spółka nie wypłaci dywidendy, ale myśli o uelastycznieniu zapisów programu skupu akcji własnych. Ze względu na szereg niepewności rynkowych Asbis na razie nie opublikuje prognoz.

- Zarząd Energi i prezydent Włocławka podpisali porozumienie, na mocy którego złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy drugiego stopnia na Wiśle - podała Energa w komunikacie prasowym.

- Podstawowa lokalizacja pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce może być wstępnie wskazana ok. 2017 roku - podał prezes spółki PGE EJ1. Lokalizacja podstawowa musi być podana na etapie przygotowywania raportu oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

- Kurs akcji Gekoplastu spadł na otwarciu w debiucie na NewConnect o 0,2 proc., do 8,78 zł.

d1jeotf

- Apator Metrix podpisał z National Industry Group Ltd. umowę zakupu 50 proc. udziałów w spółce George Wilson Industries za 30,6 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- W wezwaniu Salford Investments na akcje North Coast kupiono 1.215.363 akcje - poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1jeotf

Podziel się opinią

Share
d1jeotf
d1jeotf