Trwa ładowanie...
d1lple4
22-10-2015 17:55

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Skarb Państwa wniesie do Tauronu 1,01 proc. akcji PKO BP w zamian za nowe akcje spółki - poinformował Tauron w czwartkowym komunikacie.

d1lple4

- Rozmowy w sprawie pozyskania inwestora dla należącej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń kopalni Makoszowy są bardzo zaawansowane - poinformował w czwartek minister skarbu Andrzej Czerwiński.

- Uzyskanie zgody prezesa UOKiK na koncentrację oraz uzyskanie zapisów na odpowiednią liczbę akcji Bogdanki zakończyło ogłoszone przez Eneę wezwanie. Enea zapowiada, że nie planuje zmiany polityki dywidendowej Bogdanki - podała Enea w komunikacie.

- Orlen oczekuje, że na początku listopada będzie miała miejsce pierwsza dostawa spotowej ropy z Arabii Saudyjskiej - poinformował na konferencji Jacek Krawiec, prezes spółki.

- Orlen szuka doradcy, który pomoże opracować długoterminową strategię grupy - poinformował dziennikarzy Andrzej Kozłowski, dyrektor wykonawczy ds. strategii. Spółka nie myśli o sprzedaży czeskich aktywów.

d1lple4

- PKN Orlen zakłada, że instalacja krakingu parowego w czeskim Unipetrolu po awarii spowodowanej pożarem osiągnie maksymalne moce w październiku 2016 roku - poinformowali przedstawiciele spółki.

- PKN Orlen zakłada, że CAPEX w tym roku będzie niższy od planowanych pierwotnie 3,8 mld zł o 200-300 mln zł - poinformował Rafał Warpechowski, dyrektor wykonawczy ds. planowania i sprawozdawczości PKN Orlen.

- Zysk netto Orlenu, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł w III kw. do 795 mln zł z 538 mln zł przed rokiem, był jednak niższy od prognoz analityków na poziomie 1.055 mln zł. Spółka dokonała w III kw. ponad 100 mln zł odpisów aktualizujących wartość aktywów rzeczowych.

- EBITDA segmentu downstream Orlenu wyniosła w III kw. 2015 r. 1.215 mln zł wobec 1.110 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

d1lple4

- Kernel w tym roku obrotowym wyda na inwestycje ok. 40 mln USD wobec ok. 24 mln USD w roku poprzednim. Spółka pracuje nad akwizycjami, jednak nie spodziewa się, by jakaś transakcja zamknęła się w roku 2015/16 - poinformował Andrey Verevskiy, prezes spółki.

- Kernel Holding zanotował w roku obrotowym 2014/2015 106,9 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 98,3 mln USD straty rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- Kernel w pierwszym kwartale roku obrotowego 2015/16 zmniejszył sprzedaż zboża o 24 proc. rdr, do 927 tys. ton - podała spółka w komunikacie. W całym roku wynik ma być podobny jak przed rokiem, kiedy sprzedaż zboża wyniosła 4,74 mln ton.

- Zarząd Kernela będzie rekomendował wypłatę 0,25 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym, który zakończy się 30 czerwca 2016 r. - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

d1lple4

- Grupa Kęty podtrzymuje prognozę wyników na ten rok. Widzi oznaki pewnego osłabienia popytu w kraju i za granicą - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Skonsolidowany zysk netto Grupy Kęty w III kw. 2015 r. wzrósł do 65,4 mln zł z 62,2 mln zł rok wcześniej i był zgodny z założeniami ze wstępnych szacunków spółki na poziomie ok. 65 mln zł.

- Hawe podpisało z Central Fund of Immovables list intencyjny w sprawie pozyskania środków finansowych na spłatę zadłużenia grupy kapitałowej Hawe wobec jej wierzycieli - poinformowało Hawe w komunikacie.

- Empik Internet oraz Bookz Holdings z grupy Penta Investments podpisały list intencyjny na potrzeby rozpoczęcia negocjacji w sprawie sprzedaży spółki Learning Systems Poland - podał EM&F w komunikacie.

d1lple4

- Fundusz Waterland PE i Credit Suisse złożyły w poniedziałek ofertę na zakup aktywów spółki Hawe Telekom. Oferta opiewa na 180-200 mln zł - poinformowało PAP źródło rynkowe. Zarząd Hawe nie potwierdził informacji PAP, ale uważa, że podobne oferty odbiegają od realnej wartości spółki.

- Atal wprowadził do sprzedaży 118 mieszkań i dwa lokale usługowe w ramach I etapu stołecznego projektu Nowy Targówek - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Ursus podpisał z The National Service Corporation Sole z Tanzanii umowę na sprzedaż ciągników za 55 mln USD - podała spółka w komunikacie.

- Backlog Asseco South Eastern Europe na 2015 r ma wartość 107,8 mln euro i jest 3 proc. wyższy rdr. Backlog w tzw. marży M1 ma wartość 73,5 mln euro, co oznacza 11 proc. wzrostu - podała spółka w prezentacji.

d1lple4

- Zarząd Orange Polska chce kontynuować program inwestycji w sieć światłowodową, jednak czeka na decyzję w tej sprawie ze strony rady nadzorczej. Spółka zbada możliwości m.in. sprzedaży niestrategicznych aktywów, aby poprawić pozycję finansową - podali w czwartek przedstawiciele operatora.

- Orange Polska nie spodziewa się, że płatność kary nałożonej przez KE w 2011 roku nastąpi w przyszłym roku - poinformował na konferencji Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansowych Orange Polska.

- W związku z wysokimi nakładami na rezerwację częstotliwości LTE operatorzy komórkowi mogą chcieć podwyższać ceny swoich usług. Orange Polska "ostrożnie analizuje te możliwości" - podali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Asseco South Eastern Europe aktywnie przygląda się trzem spółkom pod kątem potencjalnych akwizycji. Dwie spółki działają w obszarze płatności, dwie z nich są relatywnie duże, a jedna mała. Nawet w przypadku finalizacji potencjalnych przejęć Asseco SEE chce pozostać spółką dywidendową.

d1lple4

- Rząd zdecydował o wniesieniu 100 proc. akcji Katowickiego Holdingu Węglowego do jednoosobowej spółki Skarbu Państwa, co jest krokiem w kierunku włączenia do niej inwestora z branży energetycznej - poinformował wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

- Polnord rozpoczął przedsprzedaż 138 mieszkań w ramach I etapu osiedla Neptun II w Ząbkach - podała spółka w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Korporacji KGL w związku z ofertą publiczną akcji serii C - podała KNF w komunikacie.

- Rafako podpisało z Eneą Wytwarzanie wartą 96,6 mln zł brutto umowę na budowę instalacji odsiarczania spalin dla kotłów K7 i K8 w elektrociepłowni Białystok - podało Rafako.

- Central Fund of Immovables, spółka zależna od CFI Holding, podpisał list intencyjny z Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZAN - podał CFI Holding w komunikacie. CFI kupi od Open Finance obligacje Hawe i Hawe Telekom o wartości nom. 20,43 mln zł, a Open Finance obejmie obligacje CFI warte 33 mln zł.

- Czwarty kwartał może być dla 11 bit studios najlepszym kwartałem w całym 2015 r. Przemawia za tym kilka argumentów, m.in. planowana w listopadzie premiera "This War of Mine" w wersji na smartfony, czy dobre wyniki sprzedaży "TWoM" w październikowej promocji na Steam - poinformował PAP prezes spółki Grzegorz Miechowski.

- Oferta konsorcjum, którego liderem jest Qumak, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi - podał zamawiający. Wartość oferty to około 20 mln zł netto.

- Zarząd spółki Tell rekomenduje, by wypłacić z zysku za 2014 rok 0,60 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w projektach uchwał na NWZ zwołanego na 17 listopada.

- ZM Henryk Kania planują dynamicznie zwiększyć produkcję parówek i produktów plastrowanych oraz zakończyć rok 2015 z przychodami na poziomie ok. 1 mld zł - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki. Jak szacują, eksport na koniec tego roku może wynieść 8 proc.

- Oferta publiczna Grajewa prawdopodobnie zakończyła się niepowodzeniem - wynika z czwartkowych nieoficjalnych informacji PAP.

- Spółka zależna Forte otrzymała od PAIiIZ zawiadomienie o pozytywnej rekomendacji finansowego wsparcia w wysokości 57,1 mln zł projektu przewidującego utworzenie zakładu płyt drewnopochodnych i mebli w Suwałkach - poinformowała spółka w komunikacie.

============================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1lple4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lple4