Trwa ładowanie...
d43hczx

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Eurocash spodziewa się, że po wynikach I półrocza rynek obniży oczekiwania co do wyników całorocznych. Ocenia, że presja na sprzedaż LFL w Cash&Carry będzie się utrzymywać w III kwartale - poinformował PAP członek zarządu Jacek Owczarek. Lipiec był relatywnie słaby pod względem sprzedaży.

Share
d43hczx

- ES-System, producent opraw oświetleniowych, spodziewa się w III kw. tego roku niewielkiego spadku sprzedaży krajowej rdr. Wpływ na to ma słaba koniunktura w budownictwie i opóźnienia w realizacji projektów inwestycyjnych. Jednocześnie spółka oczekuje kontynuacji dobrych wyników sprzedażowych za granicą.

- Zysk netto grupy Eurocash, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w drugim kwartale 2016 roku wyniósł 52,5 mln zł wobec 48,6 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał 61 mln zł zysku.

- KH Logistyka i PEK II wzywają do sprzedaży 11.288.717 akcji Pekaesu, dających 36,99 proc. w kapitale zakładowym i głosach na walnym spółki, po 14,15 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu Pekao IB.

d43hczx

- Ronson wyemitował obligacje serii P o wartości 10 mln zł w ramach pierwszej publicznej emisji obligacji. Papiery zostały przydzielone 74 inwestorom, a zapisy zredukowano średnio o 10,89 proc. - podał deweloper w komunikacie. Spółka nie wyklucza podobnych emisji w przyszłości.

- Amerykański sąd w stanie Delaware uznał całość roszczeń Medicalgorithmics jako zasadne jednocześnie oddalając wszystkie zarzuty AMI/Spectocor w sprawie ustalenia skuteczności wypowiedzenia przez MDG znaczącej umowy z AMI Monitoring i jej spółką zależną - podał MDG w komunikacie. Kurs akcji spółki pozytywnie zareagował na tę informację i około godz. 12.20 rośnie o 18 proc.

- Alumetal liczy się z przejściowym spadkiem marż w 2017 roku, w związku z uruchomieniem zakładu na Węgrzech i walką o ulokowanie na rynku jak największej liczby wolumenów tamtejszej produkcji - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Szymon Adamczyk.

- Alior Bank w wezwaniu na akcje Banku BPH zawarł transakcje zakupu 46.525.228 akcji banku i będzie chciał przeprowadzić przymusowy wykup akcjonariuszy mniejszościowych - poinformował Alior Bank w piątkowym komunikacie.

d43hczx

- Nationale-Nederlanden OFE zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie KGHM do 5,05 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na WZ - podała spółka w komunikacie.

- Po zarejestrowaniu w KDPW 727.900 akcji serii E CCC wysokość dywidendy przypadająca na jedną akcję wynosi 2,19 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- W wyniku przeprowadzonego testu oceniającego utratę wartości inwestycji w akcje spółki Rafako, PBG wprowadzi na koniec czerwca odpis aktualizujący w kwocie blisko 99 mln zł - podało PBG w komunikacie.

- CET Govora wznowił dostawę pary technologicznej do Ciech Soda Romania i rozpoczyna ona proces przywrócenia produkcji sody - poinformował Ciech w piątkowym komunikacie.

- ZUE szacuje, że obecny portfel zamówień grupy wynosi około 641 mln zł - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d43hczx

Podziel się opinią

Share
d43hczx
d43hczx