Trwa ładowanie...
dmqnzol

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- PKN Orlen szacuje, ze trudno będzie w tym roku osiągnąć wynik zbliżony do zeszłorocznego ze względu na odmienne warunki rynkowe - poinformował dziennikarzy prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński.

Share
dmqnzol

- Akcjonariusze PKN Orlen zdecydowali na walnym, by z zysku za 2015 r. na dywidendę trafiło ponad 855,4 mln zł, co daje 2 zł na akcję. Spółka podtrzymuje jednocześnie politykę dywidendową zakładającą coroczne zwiększanie wypłat dywidendy na akcję.

- Ostatnia emisja euroobligacji PKN Orlen wyczerpuje "na pewien czas" potrzeby koncernu w tym zakresie - poinformował dziennikarzy Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu.

- Polski Koncern Naftowy Orlen będzie optymalizował wydatki na poszukiwania i wydobycie, które będą uzależnione od sytuacji na rynku ropy i ostatecznie mogą być niższe od wcześniej planowanych - poinformował dziennikarzy Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

dmqnzol

- Getin Noble Bank ocenia, że jest na dobrej drodze, by osiągnąć wymagany przez Komisję Nadzoru Finansowego od czerwca 2016 roku poziom łącznego współczynnika kapitałowego TCR - poinformował PAP Krzysztof Rosiński, prezes banku.

- Kwestia błędu w sprawozdaniu Polic i jego wpływu na wyniki Grupy Azoty powinna zostać wyjaśniona w ciągu najbliższych dni. Propozycja zarządu Grupy Azoty w sprawie dywidendy raczej się nie zmieni - poinformował PAP prezes Grupy Azoty Mariusz Bober.

- Akcjonariusze CCC zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 86 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- CCC może rozważyć akwizycje znaków towarowych na rynkach zagranicznych, na przykład w Niemczech i Austrii - poinformował w piątek wiceprezes CCC Piotr Nowjalis.

dmqnzol

- Przychody grupy CCC w 2016 r. powinny wzrosnąć o 40 proc. do 3,3 mld zł - poinformował Dariusz Miłek, prezes CCC na konferencji Wall Street w Karpaczu.

- Najnowsza propozycja opracowywana przez zespół ekspertów w Kancelarii Prezydenta zakłada, że straty banków po przewalutowaniu kredytów frankowych byłyby pokryte poprzez emisje nowych akcji, które objęłaby państwowa instytucja finansowa: BGK lub NBP. Potem banki odkupowałyby te akcje, spłacając tak dług wobec państwa - podaje piątkowa "Gazeta Wyborcza".

- Akcjonariusze Unimotu zdecydowali o wypłacie z zeszłorocznego zysku 0,68 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 3,97 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze notowanej na NewConnect spółki M Food zdecydują w sprawie scalenia akcji w ten sposób, że dziesięć akcji o wartości nominalnej 0,20 zł każda, zostanie wymienionych na jedną akcję o wartości nominalnej 2 zł - podała spółka w projektach uchwał na WZ, zwołanego na 29 czerwca.

dmqnzol

- Serinus Energy szacuje, że do końca 2017 roku może potrzebować około 20 mln USD finansowania na projekty w Rumunii, w tym na trzy nowe odwierty na złożach Satu Mare i na infrastrukturę przesyłową. Większość środków ma pochodzić od partnera zewnętrznego - poinformował wiceprezes Serinusa Jakub Korczak.

- Walne Zgromadzenie Śnieżki zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2015 roku na dywidendę trafi 39,7 mln zł, co da 3,15 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Walne zgromadzenie Gekoplastu przegłosowało wypłatę 0,50 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę trafi prawie 3 mln zł.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dmqnzol

Podziel się opinią

Share
dmqnzol
dmqnzol