Trwa ładowanie...
d3vc509

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Kurs akcji X-Trade Brokers wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na głównym rynku warszawskiej GPW o 0,43 proc. do 11,55 zł

Share
d3vc509

- Lux Med wstrzymuje się w tym roku z dużymi akwizycjami, ale niewykluczone są mniejsze, rzędu do kilkunastu mln zł - poinformowała PAP prezes Anna Rulkiewicz. Grupa chce mocno rozwijać sieć Profemed, w tym medycynę dla sportu i aktywnych. Łącznie Lux Med chce otworzyć w tym roku 6-7 przychodni.

- Zarząd Esotiq & Henderson zdecydował o podjęciu prac nad podziałem odzieżowej spółki na dwie części. W dzielonej spółce, notowanej na GPW, ma pozostać m.in. sieć salonów Esotiq z bielizną i kosmetykami w Polsce i w Niemczech. Spółki odpowiadające za rozwój segmentu modowego mają trafić do spółki przejmującej, której akcje mają być docelowo notowane na rynku NewConnect - podała spółka w komunikacie.

- Portfel zleceń grupy Mostostalu Warszawa na koniec marca 2016 roku wyniósł 2 mld zł i zapewnia on funkcjonowanie grupy na podobnym poziomie w ciągu dwóch lat - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d3vc509

- Wyniki Ronsona w I kwartale 2016 r. znalazły się pod kreską, ale począwszy od II kwartału ulegną poprawie. Dużo lepiej w wykonaniu spółki powinna wypaść II połowa roku - poinformował deweloper w komunikacie. Spółka podtrzymuje, że w tym roku przekaże ponad 1.000 lokali i sprzeda ponad 900.

- Elektrobudowa ma umowę o wartości 40,5 mln zł na wykonanie i dostawę instalacji elektrycznych i teletechnicznych związanych z budową systemu obrony przeciwrakietowej Aegis - podała spółka w komunikacie.

- W olsztyńskim zakładzie "Indykpol" doszło w piątek do rozszczelnienia instalacji z amoniakiem, w wyniku czego co najmniej 28 osób zostało poszkodowanych - podała PAP straż pożarna. Po usunięciu skutków wycieku ok. godz. 15 praca w zakładzie została wznowiona.

- Value FIZ, zarządzany przez AgioFunds TFI został właścicielem 257.862 akcji spółki Mo-Bruk, które reprezentują 11,01 proc. kapitału zakładowego spółki oraz dają 8,44 proc. głosów na walnym - poinformowała spółka w komunikacie.

d3vc509

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w marcu 163,1 tys. sztuk i było o 6,78 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest niższy o 5,51 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Eurocash nabędzie 50 proc. udziałów w spółkach należących do franczyzobiorcy, który prowadzi 47 sklepów franczyzowych w ramach sieci Delikatesy Centrum. Łączna sprzedaż tych podmiotów przekracza 270 mln zł - podał Eurocash w komunikacie prasowym.

- Zarząd Euro-Tax rekomenduje WZ wypłatę dywidendy w wysokości 2,7 mln zł, czyli 0,54 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Walne zgromadzenie Stalprofilu uchwaliło, aby z zysku za 2015 r. na dywidendę trafiło 0,7 mln zł, czyli 0,04 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d3vc509

- Katowicki Holding Węglowy (KHW) potrzebuje szacowanego na ponad 500 mln zł dokapitalizowania, restrukturyzacji sięgającego 3 mld zł zadłużenia oraz zmian organizacyjnych poprawiających wydajność - oceniają przedstawiciele resortu energii. Plan naprawczy ma być gotowy w dwa miesiące.

- Ekopol Górnośląski Holding chce wypłacić prawie 64 tys. zł dywidendy z zysku za 2015 r., co daje 0,04 zł na akcję zwykłą i 0,06 zł na akcję uprzywilejowaną - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

- Introl chce wypłacić z zysku netto za 2015 rok 0,45 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zakłady Tłuszczowe Kruszwica chcą wypłacić z zysku netto za 2015 rok 2,08 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d3vc509

- PKN Orlen podpisał umowę z Saudi Aramco na dostawy ok. 200 tys. ton ropy naftowej miesięcznie - poinformował koncern w komunikacie.

- Synthos ma umowę nabycia od Ineos Industries Holdings Limited biznesu styropianowego za 80 mln euro - podał Synthos w komunikacie. Zdolności przetwórcze styrenu grupy Synthos mają przekroczyć 600 tys. ton rocznie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3vc509

Podziel się opinią

Share
d3vc509
d3vc509