Trwa ładowanie...
d28r09z
20-05-2016 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- UniCredit rozważa sprzedaż części posiadanych aktywów, w tym Bank Pekao, by zwiększyć kapitały własne - wynika z nieoficjalnych informacji Bloomberga.

Share
d28r09z

- TXM, spółka zależna Redanu prowadząca sieć sklepów Textilmarket, złożyła do KNF wniosek o wznowienie postępowania ws. zatwierdzenia prospektu emisyjnego - podał Redan w komunikacie.

- Banca Farmafactoring po raz kolejny podnosi cenę w wezwaniu na Magellana, tym razem do 68 zł za akcję z 66,15 zł poprzednio - poinformował pośredniczący w wezwaniu Trigon DM.

- Lokum Deweloper oddał do użytku V etap wrocławskiego osiedla Lokum di Trevi obejmujący 152 mieszkania. Pierwsze przekazywanie mieszkań ich nabywcom rozpocznie się już w pod koniec maja - poinformowała spółka w komunikacie.

- Z początkiem lipca Polska Grupa Górnicza (PGG) połączy ze sobą wybrane kopalnie - z obecnych 11 pozostanie pięć tzw. kopalń zespolonych. Prezes PGG Tomasz Rogala zapewnia, że za zmianą szyldu pójdą konkretne zmiany w zarządzaniu, poprawiające efektywność kopalń.

d28r09z

- Spółka zależna PA Nova, San Development, zawarła z mBankiem umowę kredytową na kwotę 20 mln euro - podała PA Nova w komunikacie. Firma chce zrefinansować zadłużenie w PKO BP, spłacić zadłużenie wobec PA Nova i zrealizować przebudowę galerii.

- Uniwheels, niemiecki producent felg aluminiowych, myśli nad uruchomieniem kolejnego zakładu produkcyjnego - podała spółka w komunikacie. Decyzję o lokalizacji ogłosi w ciągu 12 miesięcy.

- Jastrzębska Spółka Węglowa rozważa różne opcje w sprawie restrukturyzacji - powiedział dziennikarzom w piątek prezes Tomasz Gawlik podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Skarbiec TFI nie spodziewa się istotnych napływów do funduszy w drugim kwartale 2016 r. Aktywa powinny wzrastać w kwartale trzecim i czwartym - powiedział na konferencji prezes Marek Rybiec. Grupa liczy na wzrost aktywów dzięki kontynuacji działań w zakresie funduszy alternatywnych, a także napływom do funduszu Skarbiec Obligacji Globalnych.

d28r09z

- Od początku roku do końca kwietnia spółka Węglokoks Kraj, która niespełna rok temu kupiła od Kompanii Węglowej kopalnie Bobrek i Piekary, wypracowała ok. 10 mln zł zysku; w całym 2016 r. firma spodziewa się co najmniej 30 mln zł zysku, z szansą na podwojenie tego wyniku.

- Działająca na rynku ochrony środowiska spółka Geotrans planuje przejście na główny parkiet giełdy z rynku NewConnect i powinna być do tego gotowa w przyszłym roku - poinformował dziennikarzy podczas konferencji prezes spółki Przemysław Weremczuk.

- W związku z awarią instalacji krakingu katalitycznego w czeskiej rafinerii Kralupy, należącej do Unipetrolu z grupy PKN Orlen, i koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych do końca tygodnia zatrzymany zostanie tam proces produkcji. Przyczyny wypadku są badane.

- Branża węglowa liczy na odbicie cen węgla, ale zakłada że ten rok będzie bardzo trudny - wynika z wypowiedzi szefów spółek węglowych.

d28r09z

- Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje, że w ciągu kilku tygodni zarząd KGHM przedstawi wyniki audytu oceniającego zasadność inwestycji w Sierra Gorda - poinformował minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.

- Grupa Śląskie Huty Stali (ŚHS) powinna powstać przed końcem tego roku; proces jej tworzenia opóźniają obecnie m.in. procedury sądowe dotyczące Walcowni Blach Grubych Batory w Chorzowie - poinformował prezes Węglokoksu Jerzy Podsiadło. Docelowo częścią grupy może być też huta Ferrum.

- Sfinks Polska odstąpił od negocjacji z Aleksandrą Tymińską oraz Markiem Tymińskim dotyczących nabycia większościowego pakietu akcji spółki Premium Food Restaurants - poinformował Sfinks w komunikacie.

- MSP skierowało do prokuratury krajowej zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczące dwóch procesów sprzedaży akcji: spółek Presspublica i Ruch - poinformował na piątkowej konferencji prasowej minister skarbu Dawid Jackiewicz.

d28r09z

- Korporacja Gospodarcza Efekt planuje wypłacić 0,8 zł dywidendy na jedną akcję zwykłą i 0,96 zł na jedną akcję uprzywilejowaną - poinformowała spółka w komunikacie.

- Walne Zgromadzenie Aplitt zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2015 roku przeznaczyć na dywidendę łącznie 2,38 mln zł, co da 0,01 zł dywidendy na akcję zwykłą i 0,015 zł na akcję uprzywilejowaną - poinformowała spółka w projektach uchwał na WZ.

- Zwyczajne walne M.W. Trade zdecydowało, by z zysku netto wypracowanego w 2015 r. na dywidendę trafiło 9,64 mln zł. czyli 1,15 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Wasko chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 3,65 mln zł z zysku netto za 2015 rok, co daje 4 grosze dywidendy na akcję - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d28r09z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28r09z
d28r09z