Trwa ładowanie...
digivmo
04-12-2015 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-październik 2015 r. wyniósł 11,42 mld zł, spadając rok do roku o 21 proc., w tym zysk samych banków komercyjnych wyniósł 12,1 mld zł, spadając 10 proc. rdr - podała KNF. Wpływ na pogorszenie wyników sektora miał segment banków spółdzielczych, który zanotował 991 mln straty netto.

digivmo
digivmo

- PGE pozyskała od Banku Gospodarstwa Krajowego kredyt na 500 mln zł. Kwota ta ma zostać przeznaczona na współfinansowanie realizowanych inwestycji oraz bieżącej działalności grupy - podała PGE w komunikacie.

- Skarb Państwa powołał Piotra Woźniaka, byłego ministra gospodarki i głównego geologa kraju, do składu rady nadzorczej PGNiG z dniem 4 grudnia 2015 roku - podała spółka w komunikacie.

- Cena ostateczna nowych akcji emitowanych przez Grajewo wynosi 24 zł za sztukę - poinformowało Grajewo w komunikacie. Przedział cenowy wynosił 24-26 zł. Oferta obejmie 15.077.007 nowych akcji. Spółka oczekuje, że wpływy brutto z emisji wyniosą ok. 362 mln zł.

- Cena akcji w ofercie publicznej Krynicy Vitamin została ustalona na 12,25 zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

digivmo

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny 11 bit studios przygotowany w związku z planowaną przeprowadzką z NewConnect na parkiet główny GPW. Spółka zapowiedziała ponadto ujawnienie szczegółów następnego dużego projektu na I połowę 2016.

- Orion Investment, spółka z branży budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, która planuje przenosiny z NewConnect na rynek główny, zapowiada, że zaoferuje inwestorom akcje nowej emisji w pierwszej połowie przyszłego roku - podała spółka w komunikacie.

- Agencja Standard & Poor's obniżyła rating Cognoru do "CC" z "CCC+". Perspektywa ratingu jest negatywna.

- Norges Bank zwiększył zaangażowanie w Elemental Holding i obecnie ma 5,05 proc. kapitału i głosów na WZ spółki - poinformowała spółka w komunikacie.

digivmo

- Alior Bank sprzedał obligacje podporządkowane o łącznej wartości 183,5 mln zł - podał bank w komunikacie.

- Gino Rossi obniżył prognozę EBITDA na 2015 r. do 20-22 mln zł, a prognozę przychodów do 274-278 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Wojciech Jasiński może być brany pod uwagę przy obsadzie stanowiska prezesa Orlenu, choć żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły - poinformował w TVN BiŚ Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

- Australijska spółka wydobywcza Prairie Mining chce w II poł. 2016 r. złożyć wniosek o uzyskanie koncesji na wydobycie węgla - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej.

digivmo

- Komisji Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Milestone Medical w związku z ofertą publiczną do 3,2 mln akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym - podała KNF w komunikacie.

- Należące do grupy JSW koksownie Przyjaźń i Victoria nie będą sprzedawane, a staną się instrumentami dla pozyskania kapitału - zapowiedział w piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Nowa Kompania Węglowa powstanie najpóźniej do połowy przyszłego roku, może jeszcze w jego pierwszym kwartale - zapowiedział w piątek w rozmowie z PAP wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Vistal Gdynia podpisał z Budimeksem kontrakt na wykonanie konstrukcji nośnej mostu w ciągu drogi ekspresowej S7. Wartość zlecenia to 71,6 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie.

digivmo

- Milestone Medical szacuje wpływy z publicznej emisji 3,2 mln nowych akcji na ok. 10 mln USD. Spółka liczy, że przeniesienie notowań akcji na rynek regulowany GPW z NewConnect nastąpi jeszcze przed końcem roku - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

digivmo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
digivmo