Trwa ładowanie...
d48w9vm

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zysk netto grupy Banku Pocztowego w 2014 roku wyniósł 43,6 mln zł, czyli wzrósł 21,1 proc. rdr - poinformował bank w raporcie.

Share
d48w9vm

- Bank Pocztowy chce w 2015 roku zwiększyć liczbę klientów i sprzedaż kredytów gotówkowych, a marżę utrzymać na poziomie z 2014 roku - poinformowali na konferencji przedstawiciele banku. Dodali też, że kwota planowanej emisji obligacji w 2015 roku może wynieść do 350 mln zł.

- Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU zwiększyło zaangażowanie w akcje Polimeksu-Mostostalu do 8,75 proc. z 4,13 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Należąca do KGHM chilijska kopalnia Sierra Gorda nadal wstrzymuje prace po ulewnych deszczach, które nawiedziły północne Chile. Na tę chwilę nie ma zagrożenia dla procesu rozruchu kopalni - poinformowała PAP Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM.

d48w9vm

- Grupa Azoty zakłada, że dzięki nowej instalacji propylenu w Policach przychody grupy docelowo wzrosną o 2 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Inwestycję w budowę instalacji propylenu w Policach, wartą 1,7 mld zł, zrealizuje spółka celowa, w której większość udziałów będą posiadać Police i ZAK - poinformował dziennikarzy prezes Polic Krzysztof Jałosiński. Trwają rozmowy z dwoma-trzema partnerami, którzy mogliby również zaangażować się kapitałowo w projekt.

- Zakłady Chemiczne Police wydadzą 1,675 mld zł na instalację do produkcji propylenu metodą PDH - poinformowała spółka w komunikacie.

- Eurocash chce wypłacić z zysku za 2014 rok dywidendę w wysokości 0,79 zł na akcję - wynika z projektów uchwał na walne spółki zwołane na 24 kwietnia tego roku.

d48w9vm

- Zarząd ATM Grupy rekomenduje przeznaczenie na dywidendę 12,6 mln zł, czyli 0,15 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Celem Arctic Paper jest wzrost wolumenu sprzedaży papieru w 2015 r., spółka chce zwiększać sprzedaż na rynkach pozaeuropejskich rozliczających się w USD - poinformował prezes spółki Wolfgang Luebbert. Dodał, że w segmencie celulozy grupa chce zainwestować w rozwój mocy produkcyjnych.

- Zarząd CDRL rekomenduje wypłatę 0,75 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - podała spółka w komunikacie.

- Walne zgromadzenie Asseco Central Europe uchwaliło przeznaczenie 10,04 mln euro na wypłatę dywidendy z zysku za 2014 r., co oznacza wypłatę 0,47 euro na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

- Uniwersytet w Białymstoku domaga się od Mostostalu Warszawa, budującego kampus tej uczelni 66,7 mln zł i odsetek. Chce od spółki kar umownych za przekroczenie terminu zakończenia inwestycji. Pozwany zapowiada pozew wzajemny, ale strony nie wykluczają ugody.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d48w9vm

Podziel się opinią

Share
d48w9vm
d48w9vm